Foxconn chce nabrat až tři tisíce vývojářů. Mají vylepšit Firefox OS

Výrobce elektroniky Foxconn věří v open source operační systém Firefox OS. Podle všeho pracuje na několika telefonech, které budou moci zákazníci nabídnout pod vlastní značkou.

Tchajwanská společnost Foxconn, která je známá především jako výrobce elektroniky například pro Apple, včera ohlásila, že plánuje přijmout dva až tři tisíce vývojářů, kteří mají pracovat na vylepšení operačního systému Firefox OS pro mobilní zařízení. Firma hledá programátory, kteří mají zkušenosti s operačními systémy, HTML5 a cloud computingem. Zprává přichází dva týdny poté, co Mozilla Foundation a Foxconn uzavřeli partnerství.

Zástupci Foxconnu zatím neuvedli, na čem konkrétně by armáda programátorů a vývojářů měla pracovat. Objevují se ale zprávy, že firma v současné době vyvíjí minimálně pět různých prototypů mobilních telefonů, které by měly být vybaveny právě operačním systémem Firefox OS. Ve Foxconnu počítají s tím, že tyto telefony budou moci zákazníci (např. mobilní operátoři) prodávat pod vlastní značkou s na míru přizpůsobeným softwarem.

EBF6

Podle analytiků se tchajwanský výrobce snaží tímto krokem vymanit z přílišné závislosti na některých odběratelích typu Apple. Současně si Foxconn dělá zálusk na příjmy ze softwaru a mobilních aplikací. Díky Firefox OS totiž bude moci nabídnout zákazníkům jak hadwarovou, tak softwarou část zařízení na míru.

Zdroj: Geek

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 7. 2013 20:48

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »