Hlavní navigace

Francie bude výchovně dotovat stahování hudby za poplatek

Jiří Macich ml.

Francouzská vláda bude dotovat stahování hudby za poplatek. Plán ji schválila i Evropská komise, což vyvolalo značnou kritiku, protože podle oponentů dochází k nesmyslnému dotování zábavního průmyslu. Francie, proslulá svou digitální gilotinou, chce každopádně působit výchovně směrem k mladým lidem od 12 do 25 let, které hodlá učit hudbu na Internetu kupovat. Prodávat tak bude jakési kupóny v hodnotě 50 euro na nákup hudby po Internetu. Zákazník ovšem zaplatí jen poloviční sumu, zbytek doplatí…

Francouzská vláda bude dotovat stahování hudby za poplatek. Plán ji schválila i Evropská komise, což vyvolalo značnou kritiku, protože podle oponentů dochází k nesmyslnému dotování zábavního průmyslu. Francie, proslulá svou digitální gilotinou, chce každopádně působit výchovně směrem k mladým lidem od 12 do 25 let, které hodlá učit hudbu na Internetu kupovat. Prodávat tak bude jakési kupóny v hodnotě 50 euro na nákup hudby po Internetu. Zákazník ovšem zaplatí jen poloviční sumu, zbytek doplatí vláda.

Při prodeji milionu kupónů by tak plán vyšel daňové poplatníky na 25 milionů euro. Počítá se s tím, že by si každý mohl koupit jen jeden kupón ročně. Naproti k zákazníkům by měli vyrazit i online prodejci hudby snížením cen, prodlužováním hudebního předplatného a marketingovou podporou kupónů. Kritici ale tvrdí, že kdyby hudební průmysl krutě nezaspal nástup éry digitální distribuce, nepotřeboval by nyní podobnou státní podporu, které podle nich ani nyní není v národním zájmu. (Reuters)

Našli jste v článku chybu?
14. 10. 2010 13:57
plysak (neregistrovaný)
A zase se statni aparat se.. nekam, kde nema ale vubec co pohledavat a zase z toho bude dalsi ekonomicky paskvil, na kterem se jen nekdo vyvoleny napakuje na vselidove utraty. Proc mi to prijde tak povedome? :(
14. 10. 2010 18:09
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Kupony po 50 Eurech? To je celkem dost. Za to by měl člověk koupit víc než jen jedno hudební CD + jedno filmové DVD, nebo minimálně jedno DVD se hrou. Připouštím, že cenu Blue Ray Disků neznám. Nějaká štědrá ta Francie. Navíc, budou nakupovay přes Internet. Tedy pravděpodobně formáty mp3/WMA, bez nosičů, ty by měli být ještě levnější.