Hlavní navigace

Francouzské úřady údajně vyšetřují Microsoft kvůli možným daňovým podvodům

Martin Vyleťal

Francouzská pobočka společnosti Microsoft údajně čelí vyšetřování kvůli daňovým podvodům. Podle agentury AFP prohledávali minulý týden sídlo firmy v Paříži pracovníci finančního úřadu a policisté. Francouzská média spekulují, že předmětem vyšetřování je odklánění peněz do offshorových společností tak, aby se francouzská pobočka vyhnula placení daně z příjmu právnických osob. Ta činí v současné době ve Francii 33 procent. 

Francouzská pobočka společnosti Microsoft údajně čelí vyšetřování kvůli daňovým podvodům. Podle agentury AFP prohledávali minulý týden sídlo firmy v Paříži pracovníci finančního úřadu a policisté.

Francouzská média spekulují, že předmětem vyšetřování je odklánění peněz do offshorových společností tak, aby se francouzská pobočka vyhnula placení daně z příjmu právnických osob. Ta činí v současné době ve Francii 33 procent. 

Mnoho firem legálně snižuje daňovou zátěž tím, že využívají možnosti danit své zisky v ostatních státech EU, například v Irsku, kde daň z příjmu právnických osob činí jen 12,5 procenta. Zdá se však, že v tomto případě jde spíše možnou manipulaci s účetními uzávěrkami za účelem snížení daňové zátěže. Takové počínání je již nezákonné.

Zdroj: GigaOm

Našli jste v článku chybu?
4. 7. 2012 15:24

Údajně ... média spekulují ... zdá se ...

Vykašlete se na bulvár a buď si informace ověřte nebo je nepište. Tenhle styl podle mne na odborný online magazín nepatří.