Hlavní navigace

GlobalWebIndex: Google Plus má 359 milionů aktivních uživatelů

Daniel Dočekal

Na konci června loňského roku GlobalWebIndex odhadl počet aktivních uživatelů Google+ na 269 milionů. Nejnovější odhad hovoří o 359 milionech, tedy o silném růstu. A také o odsunutí Twitteru na třetím místo.

Google naposledy hovořil o počtu uživatelů Google+ v prosinci loňského roku, tehdy padlo číslo 500 milionů, které se ale týkalo více či méně počtu vytvořených účtů. Počet aktivních uživatelů (tedy těch, kteří na Google+ skutečně vkládají obsah) byl podstatně menší, 135 milionů, miliony dalších se na Google+ „ocitli“ tím, že používali +1 prvky na webových stránkách.

Poslední odhady počtu aktivních uživatelů od společnosti GlobalWebIndex ukazují na silný růst – 359 milionů aktivních uživatelů a slušný růst od června loňského roku, kdy GlobalWebIndex odhadovali počet aktivních uživatelů na 269 milionů. 

Pro srovnání je možná vhodné vědět, že z jedné miliardy uživatelů Facebooku by jich aktivních mělo být 701 milionů. Twitter, který by se podle nových čísel dostal na třetí místo, má 297 milionů uživatelů (206 milionů v červnu loňského roku).

UX17

V datech od GWI je zajímavý i počet uživatelů Internetu, kteří na něj přistupují z mobilních telefonů – 818.4 milionu, 60.3% růst mezi druhým čtvrtletím 2012 a prvním čtvrletím 2013.

Zdroj: Stream Social Q1 2013: Facebook Active Usage Booms

Našli jste v článku chybu?
2. 5. 2013 18:53

Nepotkal jsem na G+ dlouhé měsíce ani jediný příspěvek o Ingressu. Chápu potřebu vypouštět podobné nesmysly, ale chtělo by to si uvědomit, že Ingress sám o sobě má minimum uživatelů. A také to, že s G+ nemá vůbec žádné propojení.

2. 5. 2013 13:07

Na G+ jsem od samého začátku, přátel tam mám několik desítek, ale hru jsem tam ještě žádnou nehrál ani jsem nezaregistroval, že by tam někdo v mém okolí hrál.

Co je Ingress?