Hlavní navigace

Globe nabízí reklamu zadarmo

Marek Antoš

Zajímavou novinku ve své nabídce web-hostingu včera oznámilo Globe Internet: zákazníci, kteří si u této společnosti pořídí virtuální server, dostanou zadarmo reklamní prostor. Boj v oblasti web-hostingu se přiostřuje, takže každá výhoda pro zákazníka navíc je vítaná.

V současné době se poskytování web-hostingu věnuje velké množství firem. Důvod je jednoduchý: hosting může nabízet v podstatě každý, kdo má nějaký server připojený k Internetu, disky jsou dnes skoro zadarmo, náklady jsou tedy při této variantě minimální. Kvalitní servis ve skutečnosti zadarmo není a zejména menší subjekty s ním mají velké problémy, ale někteří zákazníci to jsou ochotni přijmout výměnou za nižší ceny, jiní na to přijdou až později.

Z celé plejády firem však vystupují dva hráči, kteří mají zatím stále výrazně větší podíl na trhu než ostatní: ZONER se svým serverem Czechia a právě zmíněné Globe Internet, které provozuje služby Domény.cz a Servery.cz. Oběma je společný důraz, který kladou na propagaci svých služeb, bez které podle mého názoru skutečně nelze dosáhnout úspěchu. Zatímco ZONER vždy sázel především na tištěnou reklamu, jeho inzeráty je možné zahlédnout v nejrůznějších časopisech, Globe se prezentovalo především na Internetu. S úspěchem totiž mohlo využívat svého působení v oblasti Internetového obsahu, provozuje totiž navštěvované servery POST.CZ a Press, které mají velké množství nevyužitého reklamního prostoru.

Nyní přichází Globe s nabídkou, která tento reklamní prostor využívá ještě šikovněji. Každý, kdo si u Globe objedná virtuální server určitých minimálních parametrů, totiž jako bonus dostane na měsíc zadarmo určitý reklamní prostor na jmenovaných serverech. To znamená, že okamžitě po zřízení stránek se jim dostane určité propagace a nezůstanou bez návštěvníků. V případě varianty LITE dostane zákazník 10.000 impresí na POSTu, u PROFI získá 15.000 a návdavkem 1.500 na Najdi.to a 2.000 na Pressu. To samozřejmě není nijak závratné množství, nějaké návštěvníky by však přinést mohlo.

UX17_snitker

Nabídka je podle mého názoru pro Globe šikovná hned ze dvou důvodů. Především jim může pomoci přesvědčit některé potenciální zákazníky právě pro jejich nabídku, zároveň jim však zadarmo ukáže účinky Internetové reklamy a je možné, že si ji příště objednají i za peníze; nenápadně si tak vytváří zákaznickou obec pro své další služby a ještě k tomu to Globe – vzhledem k mamutímu objemu volného prostoru na POSTu – v podstatě nic nestojí.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
25. 4. 2000 21:38
Martin Hájek (neregistrovaný)
Hm, zajimava reklama, navic prakticky vubec se nevztahujici k tematu. Ale stejne se vyjadrim k Netway - v soucasnosti hledam vhodnou spolecnost pro webhosting a musim rict, ze Netway.cz to rozhodne nebude. Sice je krasne, ze se ohanite individualnim pristupem k zakaznikum, ale pri pohledu na cenik doslova zasnu. Za 490 Kc za mesic nemohu nejenze pouzivat SQL databaze, ale ani provozovat CGI skripty... To mi pripada smesne a dost nekonkurenceschopne.
7. 3. 2000 23:33
Martin SEMRAD (neregistrovaný)
1) Nemyslim si, ze by zrovna nabidnuti prouzkove reklamy melo lakadlem. Ze skusenosti vim (vlatnim jeden z hostingovych serveru), ze zakaznici vetsinou rozhoduji podle kvality nabizenych sluzeb a pristupu k technicke podpore. 2) Nemyslim si, ze by Zoner nebo Globe nabizeli lepsi pristup k zakaznikum. To ze jsou hlavnimi hraci na poli hostingovych slzeb jim neberu, ale vyhodou malych poskytovatelu je moznost individualniho pristupu k zakaznikovi a to rozhodne nejsou schopni nabidnout. 3) To…