Hlavní navigace

Gmail, Google Talk, Google Apps, Google+ už několik hodin mají výpadky

Daniel Dočekal

„502. That’s an error“ se dozvíte po několika minutách čekání na služby z Google Apps. V Google+ se místo Google Talk objeví informace o chybě se stejným číslem. A klasický Gmail poslouží „Oops… the system encountered a problem (#502)“. Že v tom nejste sami vám naštěstí pomůže odhalit Twitter, kde se začínají objevovat komentáře typu „Padá GTalk a GMail, něco si přej!“

502. That’s an error“ se dozvíte po několika minutách čekání na služby z Google Apps. V Google+ se místo Google Talk objeví informace o chybě se stejným číslem. A klasický Gmail poslouží „Oops… the system encountered a problem (#502)“. Že v tom nejste sami vám naštěstí pomůže odhalit Twitter, kde se začínají objevovat komentáře typu „Padá GTalk a GMail, něco si přej!

Apps Status Dashboard od Google aktuálně (17:55) nic neukazuje. 

DODATEK: 17:59 – podle všeho šlo jenom o výpadek v délce několika minut

DODATEK 19:00 – Vypadá to, že Chrome se stal na Gmailu závislý více než je zdrávo, výpadek přinesl pády Chrome (viz například zde), který se dal použít pouze pokud došlo k odpojení (a tím deaktivaci synchronizační funkce).

DODATEK 22:15 – Problémy pokračují, Google+ nabízí pouze „500. That’s an error.“

DODATEK 22:25 : Apps Status Dashboard ukazuje výpadek pro Gmail i Google Drive – pro Gmail je zmíněno celkem 18 minut výpadku. 

Našli jste v článku chybu?
10. 12. 2012 18:08
Lemra lina (neregistrovaný)
10. 12. 2012 23:44 smazal David Slížek, důvod: Příspěvek obsahoval vulgarity.
10. 12. 2012 18:15
JKL (neregistrovaný)

Služby Google jsou jedny z nejstabilnějších. Například s českými freemaily se to absolutně nedá srovnávat - jeden nejmenovaný, začínající na "s", funguje úplně stejně jako Česká pošta: Dnes podáte, zítra dodáme. A k tomu je 10% ztracených zásilek přijatelná ztráta :-D.

Zvlášť v roce 2005 nebo 2006 mi to dělalo pěkné vrásky - poslal jsem důležitý e-mail klientovi - nepřišel, poslal jsem ho z jiného mail serveru - také nepřišel, spustil jsem si tedy ještě speciální SMTP server přímo na svém PC - …