Gmail má těžit z HTML 5 a CSS 3, bude prý rychlejší

Americký server ComputerWorld.com přinesl zajímavé informace o technických novinkách, které Google hodlá nasadit v rámci své e-mailové služby Gmail. Rozpovídal se o nich Adam de Boor, což je softwarový inženýr Googlu pracující právě na Gmailu. Budoucnost této služby je podle něj v HTML 5 a CSS 3. Díky těmto novým webových technologiím by se měl Gmail zrychlit a více přiblížit klasickým desktopovým aplikacím. Pouhé nasazení CSS 3 by prý webové rozhraní e-mailové služby Googlu okamžitě zrychlilo…

Americký server ComputerWorld.com přinesl zajímavé informace o technických novinkách, které Google hodlá nasadit v rámci své e-mailové služby Gmail. Rozpovídal se o nich Adam de Boor, což je softwarový inženýr Googlu pracující právě na Gmailu. Budoucnost této služby je podle něj v HTML 5 a CSS 3. Díky těmto novým webových technologiím by se měl Gmail zrychlit a více přiblížit klasickým desktopovým aplikacím. Pouhé nasazení CSS 3 by prý webové rozhraní e-mailové služby Googlu okamžitě zrychlilo o 12 procent.

Možností HTML 5 hodlají vývojáři Googlu využít pro zajištění bezproblémového používání Gmailu i v offline režimu. Zde Google dosud sázel na vlastní technologii Google Gears, ale už před časem avizoval, že budoucnost vidí v HTML 5 a nehodlá Google Gears protlačovat právě na úkor HTML 5. Některé zamýšlené věci však neumožní ani HTML 5. Adam de Boor konkrétně mluvil o přetahování souborů z okna prohlížeče třeba rovnou na plochu. K tomu Google vytváří vlastní protokol downloadurl. V praxi zatím Gmail podporuje opačný proces, tedy přetahování souborů z desktopového prostředí do Gmailu, ovšem jen v některých prohlížečích. I tato funkce se má v budoucnu vylepšovat.

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnotit všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »