Hlavní navigace

Gmail: mazání duplicitních kontaktů a další novinky za rok 2009

Jiří Macich ml.

Pokud jde o přidávání nových funkcí do e-mailové služby Gmail, tak se Google letos opravdu činil. Gmail po pěti letech provozu není vydáván za betaverzi, ovšem prostor pro experimentální funkce si vývojáři našli v Gmail Labs. Laboratorní funkce byly letos oficiálně zpřístupněny i českým uživatelům. Vývojáři Googlu stihli v tomto kalendářním roce zapracovat podporu offline běhu webového rozhraní služby, lepší práci se štítky, export a import uživatelských filtrů, upravitelný layout webového…

Pokud jde o přidávání nových funkcí do e-mailové služby Gmail, tak se Google letos opravdu činil. Gmail po pěti letech provozu není vydáván za betaverzi, ovšem prostor pro experimentální funkce si vývojáři našli v Gmail Labs. Laboratorní funkce byly letos oficiálně zpřístupněny i českým uživatelům. Vývojáři Googlu stihli v tomto kalendářním roce zapracovat podporu offline běhu webového rozhraní služby, lepší práci se štítky, export a import uživatelských filtrů, upravitelný layout webového rozhraní a nové motivy vzhledu, vylepšenou práci s HTML e-maily vč. nových smajlíků, navýšení velikosti povolených příloh na 25 MB, podporu orientačních překladů e-mailů atd.

Mezi poslední integrované funkce patří doplněk Odsud označit jako nepřečtené, který si uživatelé mohou aktivovat v nastavení své schránky na kartě Laboratoř. Nový doplněk vylepšuje práci s konverzacemi, na které si Google hodně zakládá. Jak napovídá název doplňku, slouží k označení vybrané části vlákna konverzace jako nepřečtené. Není tak nutné označovat jako nepřečtené jednotlivé e-maily. Zatím úplně poslední novinkou je tlačítko Find duplicates, které výrazně usnadňuje správu adresáře. Umí totiž najít a nabídnout ke sloučení duplicitní kontakty, což ocení hlavně majitelé rozsáhlejších adresářů. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?
29. 12. 2009 19:01
hexx (neregistrovaný)
4 GB? Ale to je prece malo :-)! Gmail mam ted vyuzity na cca 6 GB. Jinak, placeny email mam take v ramci webhostingu (nekolik emailovych schranek do kapacity nekolika GB), presto mi Gmail prijde o generaci dal. Samozrejme, nemluvim o Seznamu, Hotmailu atd, s tim souhlasim
29. 12. 2009 14:19
qwe (neregistrovaný)
jj, ale tenkrat mel hotmail schranku 2MB a kdyz ti nekdo poslal pps prilohu mailem tak jsi nic jinyho dostavat nemohl, protoze schranka byla plna :( moc dobre si to pamatuju jinak, ale hotmail dobrej (znovuzrozeni :)) az na to, ze informovani na mobil pro ceskou republiku neni. Nechapu Vodafonaky, proc po tom nejdou.