Hlavní navigace

Google Calendar Sync teď i pro Outlook 2010

Jiří Macich ml.

Vyšla nová verze doplňku Google Calendar Sync, která nese označení 0.9.3.6. Od této verze je podporován i nový Outlook 2010, jenž je už nějaký pátek v prodeji spolu s Office 2010. Google Calendar Sync slouží k synchronizaci záznamů z kalendáře mezi programem Microsoft Outlook a službou Google Calendar. Na základě uživatelského nastavení zvládá jak obousměrnou synchronizaci, tak přenos dat jen jedním směrem. Umí pracovat ale jen s výchozími kalendáři. Pokud používáte více kalendářů, nemůžete…

Vyšla nová verze doplňku Google Calendar Sync, která nese označení 0.9.3.6. Od této verze je podporován i nový Outlook 2010, jenž je už nějaký pátek v prodeji spolu s Office 2010. Google Calendar Sync slouží k synchronizaci záznamů z kalendáře mezi programem Microsoft Outlook a službou Google Calendar. Na základě uživatelského nastavení zvládá jak obousměrnou synchronizaci, tak přenos dat jen jedním směrem. Umí pracovat ale jen s výchozími kalendáři. Pokud používáte více kalendářů, nemůžete bohužel tohoto doplňku využít v plné parádě.

Podporován je Outlook 2003 a vyšší, nově tedy i Outlook 2010. Zatím však pouze v 32bitové variantě. Připomeňme si, že kancelářská sada Office 2010 je dostupná jak v 32bitové, tak poprvé i v 64bitové verzi. Právě kvůli možným problémům s kompatibilitou s doplňky třetích stan ale i sám Microsoft raději doporučuje tu 32bitovou variantu své nejnovější kancelářské sady. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?
11. 4. 2017 7:50
petr (neregistrovaný)

Pokud nechcete pouzit synchronizaci, tak je dalsi moznosti export a import do jine aplikace. Jednim z dobrych nastroju na export je PTO Power Toys for Outlook (https://cz.evomailserver.com/product_pto.php). Vyhodou je, ze muzete exportovat kalendar s formatem casoveho pasma, ktere muzete pouzit v Gmailu a dalsich unixovych aplikacich oproti vychozimu Windows formatu. A jeste umi export kontaktu a schuzek do Excelu a do vcard souboru.

30. 3. 2015 10:38
pedros (neregistrovaný)

Zkousel jsem, ale Google Calendar Sync jiz nefunguje :( Tak pokud na tento clanek nekdo narazite stejne jako uz je docela zbytecny :(

Nicmene existuje nekolik jinych nastroju. Ja jsem zacal pouzivat EVO Collaborator s kterym jsem spokojen.

http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/chyba-2016-pri-pouzivani-google.html