anooo? tak jak to zjišťují když ne js+cookie? Křišťálovou kouli? Nenechte se vysmát.
24 milionů náhodných vyhledávání - jestli je to za měsíc, tak to nebudou náhodná vyhledávání, ale budou to vyhledávání od stejných uživatelů a když budu počítat, že započítají třeba jen 2 od jednoho uživatele denně a jen pracovní dny, tak jsme na nějakém vzorku půl milionu lidí, kteří hledají něco, čímž se dostanou na nějaký zahraniční server s statcounter měřákem, tj. hledají něco v angličtině, kterou ovšem 90 % číňanů nerozumí a z principu to bude také zcela jiný vzorek lidí (vyšší škola, lepší zaměstnání, větší znalosti internetu)
S těmi procenty - ehm, jak to říct slušně - jste naprosto mimo a jen vaše nulové znalosti statistiky a vyšší matematiky ospravedlňují vaši chybu.
Jestliže statcounter zaznamenal vzorek chování 0,5 milionů číňanů, tak jsme na nějakých 1.4 promile všech uživatelů. Pro zajímavost - toplist, netmonitor či navrcholu snímají procentuelně přibližně 80 %, tj. 570× větší, a přesto se jejich odhady podílů vyhledavačů liší o zhruba 5-10 procentních bodů, tj. řádově o šestinu až třetinu podílu menšího z nich.
Politické výzkumy do toho netahejte, nemáte naprosto žádnou páru o co go a bohužel jste v diskusi zrovna narazil na člověka, které v jedné takové firmě politické výzkumy pomáhal kalkulovat.
Rozdíl v jejich přesnosti je dán 2 věcmi:
Předně znáte nejenom odpověď tázaného, ale i jeho sociodemografické údaje, díky kterým můžete jeho odpověď aplikovat na vzorek lidí ze stéjného sociodemografického prostředí (chudý blbý nezaměstnaný bude více volit komunisty než čssd než bohatý vysokoškolsky vzdělaný podnikatel).
Za druhé pak máte nejenom váš odhad, ale i minulou skutečnost. Tj. vy víte každé 4 roky přesně, jak moc jste se mýlili. A když to zjednoduším, tak když jsem se u strany XY mýlil o Z procent, tak prostě příště svůj odhad u strany XY změním o Z procent.
To u měření návštěvníků od statcounter a spol sociodemografii nemáte (částečně u Gemiusu), a už vůbec nemáte žádnou porovnavatelnou skutečnost (někdy někdo opravdu zveřejní svá skutečná data, ale nikdy za stejné období, takže to nejde s ničím srovnat).
Názor k článku
Google chce zkrotit čínského draka
uživatel si přál zůstat v anonymitě
---.casablanca.cz
14. 1. 2010 14:50