Hlavní navigace

Google Chrome 2.0 nabízí mnoho novinek

Jiří Macich ml.

Necelý měsíc po vydání první ostré verze Google Chrome přichází vývojová verze druhé řady prohlížeče od Googlu. Implementováno je hned několik již dříve slíbených novinek v čele s experimentální podporou uživatelských skriptů ve stylu GreaseMonkey nebo automatickým doplňováním formulářů. K dalším novým funkcím patří podpora uživatelských profilů (nyní včetně implementace do GUI), plné zoomování webových stránek (vč. obrázků a layoutu), automatické scrollování pomocí prostředního tlačítka myši,…

Necelý měsíc po vydání první ostré verze Google Chrome přichází vývojová verze druhé řady prohlížeče od Googlu. Implementováno je hned několik již dříve slíbených novinek v čele s experimentální podporou uživatelských skriptů ve stylu GreaseMonkey nebo automatickým doplňováním formulářů. K dalším novým funkcím patří podpora uživatelských profilů (nyní včetně implementace do GUI), plné zoomování webových stránek (vč. obrázků a layoutu), automatické scrollování pomocí prostředního tlačítka myši, dokování přesunutého panelu k určitému okraji obrazovky nebo původního okna a import záložek z Google Bookmarks.

Google Chrome 2.0 přináší také novější verzi vykreslovacího jádra WebKit, což znamená vylepšenou podporu CSS. Konkrétně zavádí podporu pro gradienty, masky a zrcadlení. Přišla také nová verze JavaScriptového enginu a anonymního módu, u nějž měl být výrazně vylepšen výkon. Google Chrome 2.0 je momentálně ve fázi raných buildů elementárně pro vývojáře. Lze však očekávat, že se v dohledné době objeví testovací verze uzrálá pro širší uživatelskou veřejnost. (Google Operating System, Google Chrome Releases)

Našli jste v článku chybu?
9. 1. 2009 17:07
BobTheBuilder (neregistrovaný)
Dokování je pěkné, ale hlavně by to chtělo normální instalátor, aby aplikace nebyla v profilu v Local Settings, to je hodně nešťastné umístění. A zobrazení zapamatovaných hesel ochránit heslem (master password).
9. 1. 2009 17:06
alesh (neregistrovaný)
Je mi jasne, ze to nic zasadniho neznamena, ale Acid 3 vypada docela dobre ;-) (teda sice mi nova betaverze Chromu udelala 100/100 ale vyrederovana stranka nevypada presne jako referencni).