Hlavní navigace

Google Chrome bude pod Linuxem využívat GTK+

Jiří Macich ml.

Google Chrome je tu s námi už přes půl roku, ovšem ostré verze se dočkali jen uživatelé Windows XP a novějších. Každopádně verze pro Linux a Mac OS X jsou v plánu a po odstranění závislosti na WinHTTP jsou už přece jen o něco blíže. Nyní se objevila informace, že verze prohlížeče Googlu pro Linux bude využívat knihovny GTK+. Podle zástupců Googlu je to pro Linux lepší volba než knihovna Qt. Google doufá, že jeho prohlížeč Google Chrome by se na platformách Mac OS X a Linux mohl objevit v červnu…

Google Chrome je tu s námi už přes půl roku, ovšem ostré verze se dočkali jen uživatelé Windows XP a novějších. Každopádně verze pro Linux a Mac OS X jsou v plánu a po odstranění závislosti na WinHTTP jsou už přece jen o něco blíže. Nyní se objevila informace, že verze prohlížeče Googlu pro Linux bude využívat knihovny GTK+. Podle zástupců Googlu je to pro Linux lepší volba než knihovna Qt. Google doufá, že jeho prohlížeč Google Chrome by se na platformách Mac OS X a Linux mohl objevit v červnu, tedy přibližně devět až deset měsíců po prvních veřejných verzích pro Windows. (OS News)

Našli jste v článku chybu?
17. 2. 2009 10:35
vain (neregistrovaný)
To je jedna z mnoha možností, nové Qt bude LGPL, takže kvůli licence pravděpodobně ne, možná proto, že GNOME je rozšířenější (no možná není, ale je v Ubuntu) atd.. kdo ví.
17. 2. 2009 10:31
KL (neregistrovaný)
pritom Google QT pouziva napr. v Google Earth. Spis to vypada, ze se nechce vazat dalsim produktem k Nokii.