Hlavní navigace

Google hlásí zpoždění projektu skládacího mobilu ARA

Jan Beránek

Testovat se mělo začít už letos. Nakonec to ale s ostrým startem vypadá až na příští rok.

Poskládat si smartphone podle svých představ je vize, která se v Googlu líbí. Už před rokem firma rozdávala testovací telefony devadesáti tisícům dobrovolných betatesterů. S termínem prodeje to už ale v Googlu příliš neodhadli. 

Princip modulárního smartphonu je jednoduchý: majitel si bude moc poskládat telefon podle svých potřeb. Jednotlivé funkce – jako GPS modul, fotoaparát nebo třeba záložní baterii, by měly být dostupné v e-shopech. Takové Lego. Základní cena by se mohla podle prvních optimistických odhadů pohybovat kolem padesáti dolarů.

Pro letošní plánovaný test v Portoriku měla mít firma podle BBC připraveno dvacet až třicet modulů. Na květnové konferenci Google I/O už bylo jasné zpoždění. I přesto byl ale koncept přijat velmi pozitivně. 

Našli jste v článku chybu?
18. 8. 2015 16:14
Petr (neregistrovaný)

Jo, na videu pěkné, ale jinak je to totální blbost. Mají tloušťku jako normální mobil, ale kde je baterka? Takže s baterkou to bude mít min. 1,5cm, spíš 2. Dnes je všechno (paměť, procesor, senzory, atd) na jedné malinké desce cca 1/4 plochy mobilu. V tom skládacím mobilu by to zabíralou celou zadní stranu... Dále kontakty jsou nespolehlivé, každou chvíli nebude něco fungovat. Prostě blbost.

19. 8. 2015 10:22
fd (neregistrovaný)

A nejen baterie, zcela bezne jsou na konektorech fotaky, reproduktor, v konektoru je strcena sim atd atd.