Hlavní navigace

Google koupil Sparrow, autory oblibeného mailového klienta pro GMail

Daniel Dočekal

Google koupil společnost Sparrow (podle TheVerge za  cenu pod 25 milionů dolarů), autory oblíbenéhé mailového klienta dostupného pro iOS (iPhone) a OS X (MAC). Chystá se jej využít pro vylepšení možnosti Gmailu. Sparrow se na trhu objevil v říjnu loňského roku (ostrá verze v Mac App Store od února 2012, iOS aplikace od března 2012) a velmi rychle se mu podařilo stát jedním z oblíbených mailových klientů pro iOS i MAC. Úměrně tomu zprávu o prodeji nesou uživatele nelibě, dílem hlavně proto, že…

Google koupil společnost Sparrow (podle TheVerge za  cenu pod 25 milionů dolarů), autory oblíbenéhé mailového klienta dostupného pro iOS (iPhone) a OS X (MAC). Chystá se jej využít pro vylepšení možnosti Gmailu.

Sparrow se na trhu objevil v říjnu loňského roku (ostrá verze v Mac App Store od února 2012, iOS aplikace od března 2012) a velmi rychle se mu podařilo stát jedním z oblíbených mailových klientů pro iOS i MAC. Úměrně tomu zprávu o prodeji nesou uživatele nelibě, dílem hlavně proto, že Sparrow zároveň s oznámením o akvizici ukončil další vývoj aplikace (byť dostupná zůstává).  Kompletní tým (pět lidí) přechází do Google.

Zdroj: sprw.me

Našli jste v článku chybu?
6. 10. 2012 13:58
Nathaniel (neregistrovaný)

Moje řeč. I když stejně nerozumím moc tomu, proč jsme museli přejít na tužku a papír. Hliněné destičky, případně jeskyně popsané dlátky poskytovaly větší variabilitu a člověk se při tom i trochu fyzicky natrápil, takže udělal něco pro své zdraví. :)

22. 7. 2012 17:27
JKL (neregistrovaný)

Proč tak jemné řešení? Vždyť pokud se mi cokoliv nelíbí na SW, tak je nejlepší celý notebook hodit do koše a vrátit se od e-mail k paper-mail :-D