Hlavní navigace

Google kupuje za 700 milionů dolarů společnost ITA Software

Redakce

Google kupuje za 700 milionů dolarů v hotovosti společnost ITA Software, která poskytuje zejména vyhledávací služby v oblasti prodeje letenek např. pro veliké cestovní portály Kayak, Orbitz, TripAdvisor, ale i pro letecké společnosti, mezi kterými najdeme United Airlines, US Airways nebo Virgin Atlantic Airways. Společnost ITA Software, která dnes zaměstnává 500 lidí, byla založena v roce 1996 vědci z laboratoří umělé inteligence na MIT (Massachusettský technologický institut). V lednu 2006 do…

Google kupuje za 700 milionů dolarů v hotovosti společnost ITA Software, která poskytuje zejména vyhledávací služby v oblasti prodeje letenek např. pro veliké cestovní portály Kayak, Orbitz, TripAdvisor, ale i pro letecké společnosti, mezi kterými najdeme United Airlines, US Airways nebo Virgin Atlantic Airways. Společnost ITA Software, která dnes zaměstnává 500 lidí, byla založena v roce 1996 vědci z laboratoří umělé inteligence na MIT (Massachusettský technologický institut). V lednu 2006 do ITA investovalo 100 milionů dolarů pět investičních firem, včetně Sequoia Capital, která v roce 1999 investovala jako jedna z prvních i do tehdy ještě veřejně neobchodovatelné společnosti Google. Akvizice by měla umožnit uživatelům lépe a jednodušeji vyhledávat letenky. Google připravil k akvizici dost informací, nejen o ekosystému online cestování se rozepsal na http://www.go­ogle.com/pres­s/ita/.

Našli jste v článku chybu?
2. 7. 2010 21:57
Flasi (neregistrovaný)
Neznám bližší okolnosti, ale tipuji, že hotovost je zde myšlena v širším kontextu (ve kterém se v angličitě používá často a u nás spíše zřídka). Tedy hotovost jako peníze - ať papírové, nebo na účtu. Tedy nikoliv akcie nebo jiné cenné papíry, nikoliv nějaký druh spláceného úvěru, nikoliv jiný majetek. Prostě peníze.
3. 7. 2010 3:06
No přece Сергей Михайлович s Lawrencem narvou v den splatnosti 1.4.2011 na Moffett Federal Airfield svůj Boeing 767-200 dolarama a odletí firmu zaplatit ;-)) Je to cca 9 metrů krychlových a sedm tun stodolarovek (počítáno podle údajů z Google Answers - http://answers.google.com/answers/threadview?id=441929).