Hlavní navigace

Google+ má API

Daniel Dočekal

Dlouho očekávané API pro Google+ je tu. Podle Getting Started on the Google+ API jde o klasiku – RESTful HTTP,  JSON, OAuth 2 a snaha o používání syntaxí, které jsou již používány a lze je považovat za standardní. Google přináší i knihovny (Java, GWT, Python, Ruby, PHP, and .NET), které můžete začít používat – všechny jsou Open Source. První podoba API slouží pouze pro přístup k veřejně dostupným informacím.

Dlouho očekávané API pro Google+ je tu. Podle Getting Started on the Google+ API jde o klasiku – RESTful HTTP,  JSON, OAuth 2 a snaha o používání syntaxí, které jsou již používány a lze je považovat za standardní.

Google přináší i knihovny (Java, GWT, Python, Ruby, PHP, and .NET), které můžete začít používat – všechny jsou Open Source. První podoba API slouží pouze pro přístup k veřejně dostupným informacím.

Nově spuštěné Google Developers site nabízí další informace, které se mohou při vývoji aplikací využívajících Google+ hodit.

Našli jste v článku chybu?
16. 9. 2011 10:12
Pitel (neregistrovaný)

Ale koukam ze to zatim umi jen ziskavat infomrace, ne posilat prispevky. Takze zadny sync s Twitterem, Flickrem, 4sq a dalsimi sluzbami. Ergo, G+ pro mne stale neni nahradou zleho Fagbooku. :(