Hlavní navigace

Google Mail ve Velké Británii končí, vrací se Gmail

Jiří Macich ml.

Gmail opětovně míří za uživateli z Velké Británie. Od roku 2005 tam totiž populární freemailová služba byla poskytována pod názvem Google Mail a to kvůli sporům o ochranou známku. Problém je ale zřejmě vyřešen, protože Google informuje o chystaném návratu k originálnímu názvu služby. Pro uživatele z Velké Británie to znamená, že si budou moci výrazně zkrátit e-mailovou adresu. Z formátu jmeno@googlemail.com se přechází zpět na jmeno@gmail.com. Přechod má být realizován příští týden.

Gmail opětovně míří za uživateli z Velké Británie. Od roku 2005 tam totiž populární freemailová služba byla poskytována pod názvem Google Mail a to kvůli sporům o ochranou známku. Problém je ale zřejmě vyřešen, protože Google informuje o chystaném návratu k originálnímu názvu služby. Pro uživatele z Velké Británie to znamená, že si budou moci výrazně zkrátit e-mailovou adresu. Z formátu jmeno@googlema­il.com se přechází zpět na jmeno@gmail.com. Přechod má být realizován příští týden.

Nově registrování uživatelé již získají adresu v globálně používaném formátu. Co bude s dosavadními adresami ve formátu jmeno@googlema­il.com? Jejich uživatelé budou moci volitelně přejít na adresu ve formátu jmeno@gmail.com a nemusí se obávat kolize s existujícími adresami. Google totiž rezervoval adresy v rámci obou domén, což teď výrazně usnadní opakovaný rebranding. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?
5. 5. 2010 22:37
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nnei to tezke. Klidne to muze by GoMail, GooMail nebu GuMail.
5. 5. 2010 22:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
S těma předponama je to těžké. Předpokládám, že existují už všechny možné varianty abecedy typu Amail, Bmail, Cmail, ... Podobně to dělá Seznam. Sauto, Sbazar, Sreality a stačí si zjistit, jaké další domény Sněco má už pro jistotu dopředu zaregistrované. Akorát Sporno.cz je ještě pořád volná. Tož to se mi nechce věřit, že na to naši doménoví spekulanti, pardon, držileté domén ;-P, ještě nepřišli. Tak šup, šup! Kdo dřív příjde...