Hlavní navigace

Google Maps API přestane být neomezeně dostupné zdarma

Daniel Dočekal

Google varoval před blížící se změnou v Mapách Google s dostatečným předstihem, takže si málokdo může stěžovat. Doposud zdarma dostupné API bude nově dostupné zdarma pouze pro 25 000 základních map (nebo 2 500 stylizovaných map) denně. Google Maps API, které vzniklo v roce 2005, se stalo základem obrovského  množství služeb – pro řadu z nich bude čerstvá změna problematická. Ke zpoplatnění dojde od 1. října a Google zpočátku nebude služby překračující denní limit odstavovat. Pokud někdo limity…

Google varoval před blížící se změnou v Mapách Google s dostatečným předstihem, takže si málokdo může stěžovat. Doposud zdarma dostupné API bude nově dostupné zdarma pouze pro 25 000 základních map (nebo 2 500 stylizovaných map) denně.

Google Maps API, které vzniklo v roce 2005, se stalo základem obrovského  množství služeb – pro řadu z nich bude čerstvá změna problematická. Ke zpoplatnění dojde od 1. října a Google zpočátku nebude služby překračující denní limit odstavovat. Pokud někdo limity překročí, bude muset používání omezit, začít platit za přístupy přesahující limit nebo si zakoupit Maps API Premier license (ceny začínají na 10 000 USD za rok).

Zdroj: Introduction of usage limits to the Maps API

Našli jste v článku chybu?
28. 10. 2011 11:23
Martin Hruška (neregistrovaný)

No to bych musel být úplně vymaštěný!

a) placené limity Googlu málokdo dostáhne b) API Googlu je jasně lepší c) dokumentace Googlu je lepší a podpora je lepší, userbase je větší. Upřímně - to čemu Seznam říká dokumentace je špatný vtip! d) Seznam neumožňuje placené aplikace e) Seznam je nedůvěryhodná firma, od které bych si nikdy nic nevzal, i kdyby mi za to platili

27. 10. 2011 10:44
Maritn Hruška (neregistrovaný)

To jste mě vystrašili.

A přitom je limit 25 000 visitors zdarma a pak každých dalších 1000 stojí $4. Což je pakatel. Kdo nedokáže z 1000 visitors vydojit čtyři dolary, ten si nezaslouží mapy na svém webu mít.