Názory k článku
Google nachystal změnu mobilní reklamy

Marináda
Marináda (neregistrovaný) ---.nat.swan.sk
27. 3. 2012 8:53 Nový

revoluce nebo průšvih?

Bude to revoluce nebo průšvih? Moja odpoveď: revoluce!!!!

Martin Hudec aura:76

Tak to urcite vyresi jmenovane problemy...

No takze misto:

Zbytek pak připadá na vrub reklamě. Konkrétně jde o stahování a zobrazování reklamy, zjišťování polohy a její odesílání.

se bude jednat o:

Zbytek pak připadá na vrub reklamě. Konkrétně jde o stahování a zobrazování reklamy, zjišťování polohy a její odesílání, <b> + sledovani, nahravani a transfer zvuku + sledovani a transfer meteorologickych dat, to vse nonstop...</b>

Super, tak to urcite zrychli aplikace a usetri energii ;-)

Václav Čermák aura:75

Reklama podle odposlechu

celé vlákno

Pokud bude telefon "poslouchat" svého majitele, aby mu pak mohl nabídnout dobře zacílenou reklamu, dojde patrně ke vzniku mnoha zábavných historek. Namátkou mě napadá, co například začne telefon vyvádět, až vás uslyší, jak s partnerkou flirtujete. Nebo cílená reklama při odposlechu šumu z veřejných toalet.
Zatím mám "hloupý" telefon a při čtení těchto novinek si uvědomuji, že po pořízení toho "chytrého" budu mezi prvními věcmi hledat vypínače těhle novinek.

JT
JT (neregistrovaný) 193.85.242.---
27. 3. 2012 18:35 Nový

Re: Reklama podle odposlechu

celé vlákno

mám rád technologie a mám rád různá udělátka, ale tohle je přesně jedna z těch fíčur , které považuju za hrubé mínus a jsou první na ráně při hledání řešení jak je odstřelit. Spíš bych tomu říkal bug.

JR7
JR7 (neregistrovaný) 85.162.221.---
27. 3. 2012 20:47 Nový

Má reakce

Již po zveřejnění změny podmínek jsem si je dal stranou, že se s nimi seznámím. V reakci na včerejší a dnešní články jsem si je opravdu přečetl, podíval se i na zahraniční zdroje a začal přemýšlet.

Hláška na PC Tuningu, že až dosud jsme my vyhledávali na Google, ale nyní Google vyhledává nás, je sice úsměvná, ale trochu z ní mrazí.

Pak jsem si přečetl zprávy na SvetAndroida o tom, kolik si z baterky vezmou reklamy ve free app na Androidu (až 75%), a jak prasácky je reklama od google v těchto app implementována (může všude, kde app), a už jsem se tolik nesmál.

Myslím, že se v Google zbláznili. Lekli se Applu a jeho výdělků a volné hotovosti, a chtějí sami sebe zatraktivnit pro inzerenty, aby více vydělali. Nemyslím si ale, že by to ale byla dobrá strategii, dost lidí tímhle ztratí. A případným reálným nasazením těchto "odposlechů" i dost lidí vystraší.

Až dosud se říkalo, že "ovce" jsou uživatelé výrobků Apple, obávám se ale, že díky přístupu Google k vlastním uživatelům se obsah pojmu ovce může poněkud změnit.

Můj závěr: Firefox se vrátil místo Chrome, místo Gmailu Hotmail, na Galasy S2 jsem se pomocí Lookout podíval, které app mi lezou do kontaktů a zbytné jsem odinstaloval. A vůči službám Google budu nadále docela ostražitý.