Google otevřel svou videotéku i v Česku. Netflix zatím nic

Titulkované filmy v angličtině Google půjčuje za 110 korun. V nabídce jsou desítky tisíc filmů. Seriály ale chybí.

Trvalo to tři roky, než Google v Česku dohnal náskok Applu v on-line videu. Kromě knih a hudby si tak mohou majitelé telefonů a tabletů s Androidem stahovat i video. A to samozřejmě i do počítačů. „Uživatelé se mohou začít dívat na film na počítači a dokoukat ho třeba na tabletu,“ tvrdí Michal Zachar z Googlu. Pokud by náhodou nabídka majitelům iPhonů a iPadů nestačila nabídka jejich iTunes, připravil Google aplikaci i pro ně. 

Videotéka poskytuje filmy v běžné a nebo HD kvalitě. Půjčovné pak začíná na dvaceti korunách za méně zajímavé filmy v SD kvalitě a může se vyšplhat na 110 korun za hollywoodský trhák ve vysokém rozlišení. Filmy si lze i koupit. Ceny začínají na 99, ale dokáží se vyšplhat třeba na 380 korun, jako je tomu třeba u filmu 300: Vzestup říšeNabídka filmů je sice pestrá, ale česká produkce narozdíl od konkurence zatím Googlu chybí. 

Kromě Apple už videotéku v dubnu otevřelo třeba i tuzemské O2. "Potvrdili jsme si, že lidem nevadí za stahování filmů platit. Problém je, že legálních možností moc nemají anebo o nich neví. Pro téměř tři čtvrtiny Čechů, kteří se chtějí při stahování filmů pohybovat v mezích zákona,“ uvedl při spuštění služby David Duroň z 02. Svou prodejnu a půjčovnu digitální hudby a filmů na konci května spustila i Alza.

CIF16

Další konkurence nese jméno nedávono spuštěného ivio.cz, TopFun nebo Voyo, které na základě předplatného pustí uživatele i k některým seriálům. Samozřejmě rovnou na televizní obrazovce. Tam koneckonců umí filmy přehrávat i Google Play – stačí si pořídit Chromecast.

Pořádná streamovaná služba ale Česku pořád chybí. Respektive legální přístup k novým dílů, amerických seriálů. Netflix zatím kolem české kotliny jen krouží

Anketa

Jak získáváte aktuální filmy a seriály?

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 6. 2014 23:19

Školení Správa Stránek na Facebooku

  •  
    Jak pokročile spravovat Stránku, Události, Skupiny.
  • Jak tvořit i netvořit příspěvky.
  • Jak nepřijít o účet, nenaletět a neztratit všechno.

Detailní informace o školení Správa stránek na Facebooku »