Hlavní navigace

Google představil platformu OpenSocial

Jiří Macich ml.

Internetové sociální sítě mohou najít společnou řeč, píše Google v tiskové zprávě k platformě OpenSocial. Jde o soupravu společných API pro tvorbu webových sociálních aplikací. Momentálně má každý z desítek sociálních softwarů vlastní unikátní API a to vývojáře nutí rozhodovat se, pro který z nich budou psát, a svůj čas pak dělí mezi jednotlivé aplikace. OpenSocial dává vývojářům sociálních aplikací jednotný set API, který jakmile vstřebají, mohou používat na kterékoli ze stránek hlásících se k…

Internetové sociální sítě mohou najít společnou řeč, píše Google v tiskové zprávě k platformě OpenSocial. Jde o soupravu společných API pro tvorbu webových sociálních aplikací. Momentálně má každý z desítek sociálních softwarů vlastní unikátní API a to vývojáře nutí rozhodovat se, pro který z nich budou psát, a svůj čas pak dělí mezi jednotlivé aplikace. OpenSocial dává vývojářům sociálních aplikací jednotný set API, který jakmile vstřebají, mohou používat na kterékoli ze stránek hlásících se k platformě OpenSocial, stojí v tiskové zprávě. K používání OpenSocial se přihlásily servery jako je Bebo, LinkedIn, MySpace nebo Orkut.

Našli jste v článku chybu?
3. 11. 2007 16:02
Kybernet (neregistrovaný)
Ovsem v ramci evoluce take dochazelo a dochazi k mnohemu kopirovani i spolupraci. Vase telo je napr. slozeno z mnoha komponent, prislusejicich puvodne jinym druhum i ucelum pouziti (a zacit by se mohlo od samotne eukaryotni bunky, jejiz mitochondie byla puvodne samostatny organismus...).
3. 11. 2007 9:01
rugged (neregistrovaný)
proc to menit? nikdo nic nemeni, je to jen navrh a kazdy ma svobodnou moznost volby ... pokud ta platforma bude kvalitni, proc ne ?