Google řeší stále více požadavků vlád na odstranění obsahu

Google varuje před stále stoupajícími požadavky vlád na odstranění obsahu. V druhé polovině roku Google obdržel 2 285 vládních žádostí týkajících se 24 179 kusů konkrétního obsahu

Před třemi roky spustil Google svůj  Transparency Report informující o požadavcích na zásahy proti obsahu, které velmi často poukazují na snahu vlád cenzurovat Internet. V čerstvém shrnutí za poslední polovinu roku 2012 Google upozorňuje, že opět stoupl počet žádosti – z 1811 žádostí v první polovině roku na 2285 žádosti v polovině druhé. Dostatečně to ilustruje i připojený graf.

UX16

 Google upozorňuje i na stoupající počet žádostí, které se týkají politického  obsahu, včetně soudních požadavků na odstranění příspěvků na blozích, které kritizují vládní představitele či jejich spolupracovníky. Google také upozornil na stoupající počet žádostí z Brazílie a Ruska. A také stále se objevující požadavky týkající se videa (nebo částí z videa) „Innocence of Muslims“, které muselo být v několika zemích znepřístupněno.

Česká republika v roce 2011 podala jednu žádost, v roce 2012 žádosti tři. Ve dvou případech se žádost týkala pomluvy v rámci vyhledávání na webu, v jednom případě Youtube a obsahu pouze pro dospělé. 

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 4. 2013 5:09
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »