Google se stal anglickým slovesem, riskuje ochranu známky

Sloveso google se stalo součástí výkladových slovníků anglického jazyka včetně červnové aktualizace autorativního Oxford English Dictionary Online, Merriam-Webster Online Dictionary a Longman Dictionary of Contemporary English Online. Podle jazykovědců sloveso google vstoupilo do slovníků mimořádně rychle – již pět let po první známé veřejné zmíňce v článku New York Post. Pokud se vůbec slova začnou každodenně používat, trvá to obvykle 10 až 20 let.

Sloveso google se stalo součástí výkladových slovníků anglického jazyka včetně červnové aktualizace autorativního Oxford English Dictionary Online, Merriam-Webster Online Dictionary a Longman Dictionary of Contemporary English Online.

CIF16

Podle jazykovědců sloveso google vstoupilo do slovníků mimořádně rychle – již pět let po první známé veřejné zmíňce v článku New York Post. Pokud se vůbec slova začnou každodenně používat, trvá to obvykle 10 až 20 let.

Odborníci na ochranné známky tvrdí, že i přes řádné uvedení původu slova ve slovnících mohou Google potkat podobné problémy jako například kopírovací stroje Xerox. Google riskuje ztrátu ochranné známky, pokud se stane součástí každodenní řeči. Google si problém uvědomuje. Ve výroční zprávě investorům poznamenal, že existuje riziko, že se slovo ‚Google‘ stane tak často používaným, že se stane synonymem pro slovo ‚hledat‘. Pokud se to stane, můžeme ztratit ochranu naší známky, což by mohlo mít za následek, že jiní lidé budou používat ‚Google‘ pro zmiňování svých vlastních produktů. (Los Angeles Times)

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 7. 2006 13:30

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics pro pokročilé »