Hlavní navigace

Google si patentoval rozvržení své hlavní stránky

Jiří Macich ml.

Čas od času dorazí ze zámoří překvapivá zpráva o tom, co vše je tamní patentový úřad schopen přijmout a patentovat. Vyhledávač Google například po několika letech snažení získal patent na podobu resp. rozvržení své hlavní stránky. Již z dřívější doby si patentoval například podobu uživatelského rozhraní stránky s výsledky vyhledávání. Přitom jednoduché rozvržení hlavní stránky prapůvodně vzniklo spíše kvůli neznalosti HTML, namísto nějakého záblesku geniálního nápadu. V patentu je zaneseno v…

Čas od času dorazí ze zámoří překvapivá zpráva o tom, co vše je tamní patentový úřad schopen přijmout a patentovat. Vyhledávač Google například po několika letech snažení získal patent na podobu resp. rozvržení své hlavní stránky. Již z dřívější doby si patentoval například podobu uživatelského rozhraní stránky s výsledky vyhledávání. Přitom jednoduché rozvržení hlavní stránky prapůvodně vzniklo spíše kvůli neznalosti HTML, namísto nějakého záblesku geniálního nápadu. V patentu je zaneseno v následující podobě:

Google má dlouhodobý problém s konkurenty, kteří se na jeho všemožných konceptech přiživují a bezostyšně je kopírují, takže není divu, že si Google snaží s trochou nadsázky patentovat i nos mezi očima. Nicméně pořád zůstává otázkou, jestli by nový patent uspěl třeba v soudním sporu. Zatím žádný takový na obzoru ale není. (Google Operating System)

Našli jste v článku chybu?
6. 9. 2009 15:22
q (neregistrovaný)
dyt at dela... Myslite ze na G00gle nekdo neco najde? Nenajde :) Zas bude muset bud vyuzit google, nebo mu tam lidi proste nebudou hledat. Kvalit googlu nedostahne jen tak kde kdo za chvili. To jsou tuny prace nad budovanim kvalitni databaze. Nicmene ten patent mi pripada divny.
6. 9. 2009 10:10
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nikoli, ale prazdna stranka rozhodne neobsahuje nic genialniho (navic uz to tu bylo davno a davno pred Googlem). A reakce se tykala tech utracenych penez a investovaneho casu.