Hlavní navigace

Google vylepšil vyhledávání obrázků

Jiří Macich ml.

Webový vyhledávač obrázků Google Image Search se dočkal malého, avšak dosti praktického vylepšení. Uživatelé mohou nalezené obrázky filtrovat podle velikosti a to jednodušeji než dříve. Zobrazení obrázků jen v určité velikosti je nyní možné pohodlně zvolit přímo z lišty na stránce s výsledky vyhledávání. Dříve bylo nutné využívat pokročilého vyhledávání, což bylo pochopitelně zdlouhavější. Škoda jen, že Google stále exaktně nedefinuje, které obrázky jsou pro něj malé, střední, velké či extra…

Webový vyhledávač obrázků Google Image Search se dočkal malého, avšak dosti praktického vylepšení. Uživatelé mohou nalezené obrázky filtrovat podle velikosti a to jednodušeji než dříve. Zobrazení obrázků jen v určité velikosti je nyní možné pohodlně zvolit přímo z lišty na stránce s výsledky vyhledávání. Dříve bylo nutné využívat pokročilého vyhledávání, což bylo pochopitelně zdlouhavější. Škoda jen, že Google stále exaktně nedefinuje, které obrázky jsou pro něj malé, střední, velké či extra velké. Tato novinka je k dispozici již i v české verzi vyhledávání obrázků přes Google.

Naopak druhá praktická novinka momentálně v lokalizované verzi Google Image Search chybí. Řeč je o filtrování obrázků podle typu. Je možné zobrazit si jen obrázky související se zpravodajstvím z posledního měsíce. Dále Google demonstruje své technologie pro analýzu obrázků na možnostech zobrazit si z výsledků vyhledávání jen fotografie nebo rovnou fotografie s obličeji, což se hodí například pokud hledáte něčí fotku. Dříve se mezi nalezené obrázky pletlo hodně balastu, nyní by se to s těmito funkcemi mělo zlepšit. (Google Operation System)

Našli jste v článku chybu?
14. 6. 2011 15:43
Eduard Nud (neregistrovaný)

Já osobně jsem si hodně dlouho pěkně vyhledával postaru, ale pak mě už nevím kdy a kdo upozornil, že používám zastaralou verzi. A tak, abych měl od těch rejpalů klid, jsem si nainstaloval vylepšení. Nyní nešetřím chválou. Dříve jsem byl na obrázcích tak trochu závislý, co si budeme povídat, že, nyní mi to dokonale znechutili. A nebo ne, já nevím, ale rozhodně už nejsem tolik závislý a nebo spíš vůbec ne. Děkuji. Jinak mi nepřipadá, že je to lepší, přijde mi pouze, že je to pouze jiné. Ostatně ja…

5. 11. 2008 19:24
IMHO minimálně rok a půl. Spíš ještě mnohem dýl. Nepostřehl jsem, že by se na images.google.cz tahle funkce někdy nevyskytovala. Na konci zprávičky je zmínka o čemsi, co se tváří jako vylepšení vyhledávacího algoritmu. Jestli to tak opravdu je, tak netuším, proč se zprávička nevěnovala tomuhle vylepšení.