Hlavní navigace

Google založil firmu zaměřenou na zdraví, duševní a fyzickou pohodu

Martin Vyleťal

Společnost s názvem Calico má bojovat proti stárnutí a nemocem, které souvisejí s pokročilým věkem. Larry Page zdůrazňuje obrovský potenciál technologií zlepšit životy lidí.

Generální ředitel společnosti Google dnes na svém profilu na Google + oznámil založení firmy Calico. Podle Larryho Page se společnost bude věnovat boji proti stárnutí a zkoumat možnosti léčby onemocnění souvisejících s věkem.

Tyto otázky se týkají nás všech – od snížené schopnosti pohybu, snížené mentální bystrosti, které přicházejí s věkem, až po život ohrožující onemocnění, která přináší obrovské fyzické a emocionální vypětí jednotlivců a rodinám, uvedl Page.

Dodal také, že pokroky v oblasti zdravotnictví a biotechnologií v budoucnu umožní zlepšit miliony lidských životů. Calico podle něj přinese hmatatelné výsledky v dlouhodobějším horizontu.

UX17_snitker

Nebuďte překvapeni, když budeme investovat do projektů, které se zdají ve srovnání s naším existujícím internetovým byznysem zvláštní  nebo příliš teoretické. A pamatujte, že nové investice jako tato jsou ve srovnání s naší hlavní činností velmi malé, prohlásil Page.

Spoluzakladatelem firmy Calico a jejím výkonným ředitelem bude Arthur Levinson, bývalý šéf biotechnologické společnosti Genentech a současný předseda představenstva firmy Apple.

Našli jste v článku chybu?
19. 9. 2013 14:13
Desmos (neregistrovaný)

A přitom se mne snaží pravidelně rozčilovat stále novými ku*vítky kterými mne často oblažují u jejich produktů. Gmal, Gmaps, vyhledávání kde na každé slovo leze Heureka nebo Aukro. I to jejich blbé androidí Skype které se mi proti mé vůli upgradovalo. Atd, atd..... Ještě, že nedělají do vozidel, to by každou chvíli byly přepínače a pedály jinde.