Názory k článku
Hackerské útoky na vzestupu, brání i svobodný Internet

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
1. 7. 2011 7:53 Nový

Je docela možné

celé vlákno

že za těmi hackerskými útoky stojí právě ti, kteří se snaží omezit internet. Aby mohlo být přijato omezující opatření je nutné nejdříve vytvořit hrozbu.

sycho
sycho (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
1. 7. 2011 8:22 Nový

Re: Je docela možné

celé vlákno

Nemam dostatek informaci, abych se mohl k tomuto spravne vyjadrit, jen me napada protiargument. Pokud byly zverejneny nektere citlive (a opravdu citlive, ne "citlive") informace ohledne spolecnosti snazicich se omezit internet, pak se da predpokladat, ze samotna spolecnost za tim nestoji.

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
1. 7. 2011 8:59 Nový

Re: Je docela možné

celé vlákno

Nemyslím konkrétní napadenou společnost jako např. SONY ale někoho jiného. Někoho, kdo na politické úrovni usiluje o zavedení regulací v rámci internetu. Samozřejmě netvrdím, že nitky vedou sem. Jen spekuluji, že je potenciální možnost, že by to tak mohlo být. Pokud je motiv pak ..

Elrol
Elrol (neregistrovaný) ---.netbox.cz
1. 7. 2011 9:07 Nový

Hactivismus

celé vlákno

Možná tu budu za blbce, ale jakýkoliv útok, který se hájí nálepkou "bráníme svobodu internetu", je stále jen útok jako každý jiný. Klasický terorista, jak ho vnímáme dnes, taky jen hájí - resp. tvrdí, že to dělá - svobodu své země, národa, zájmové skupiny, atd. To nic nemění na tom, že trhá bombami nevinné lidi na kusy.

LulzSec se může ohánet svobodou internetu jak chce, ale nebyla to Sony, kdo zveřejnil uživatelská jména a hesla volně ke stažení. Jistě, Sony měla zabezpečení opravdu na h.... a hesla v plaintextu jsou prostě výsměch. Ale znovu - byl to LulzSec, kdo dal moje hesla (kdybych u Sony nějaké měl) volně ke stažení všem zlým hochům na internetu, i kdybych nakrásně věřil, že zrovna LulzSec jsou ti hondí.

Terorista je pro mě terorista. Může si klidně říkat hacktivista, ale pro mě teroristou zůstane.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
1. 7. 2011 9:16 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

v tom pripade se da kazdy projev protestu vcetne stavky, blokady ci demonstrace povazovat za "terorismus" jelikoz pri kazdem MUSI nekdo prijit nejakym zpusobem k uhone. pozor, nezastavam se hacktivistu jen rozsiruji dal vasi myslenku.

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
1. 7. 2011 14:08 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

chybí vám tam jedno slovo.
pokud "přijde k úhoně" předmět útoku (chci poškodit sony - shodim server sony), lze to považovat za protest.
pokud "přijdou k úhoně" nevinní lidé, (ano, také jakýmkoliv projevem "protestu", včetně stávky blokády či demonstrace), například data ukradená od sony použiji nebo deanonymizuji - ano nelze to nepovažovat za terorismus.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
1. 7. 2011 21:39 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

ono i shozenim serveru bez kradeni/zneuzivani dat nekdo prijde k uhone protoze pro nej sluzby budou nedostupne. je hrozne tezky vyjadrit hromadne svuj nesouhlas (nemyslim petici) a neuskodit tim i nezucastnenym osobam.

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
1. 7. 2011 22:26 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

začínáte chápat pojem "terorismus".
někdo je na to pyšný, někdo se snaží přelhat se že teroristou není. deklarovaná nutnost collateral damage dopadající na nevinné je přesně ta hranice. přeju každému, pro koho je těžké vyjádřit svůj názor bez poškozování druhých - aby se co nejčastěji sám stal nějakou tou třískou, která odletí při kácení pomyslného lesa . . .

a8n
a8n (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
2. 7. 2011 0:25 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Gratulujeme, právě jste si předefinoval význam slova terorismus. Nicméně vám vřele doporučujeme, abyste v zájmu předcházení nedorozuměním používal během veřejné komunikace obecně uznávanou definici.

(Podle té vaší žije v ČR přinejmenším milion teroristů.)

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
2. 7. 2011 22:58 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

ano, v česku žije přinejmenším milion teroristů.
čim dřív si to lidi uvědomí, tím lépe a včas se proti tomu dokážou bránit.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
2. 7. 2011 22:32 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

za terorismus bych to primo nenazval, za ten povazuju vyjadreni nesouhlasu kde primarnim ucelem je nasilna akce vuci (vetsinou) nezucastnenym osobam.

jlk
jlk (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 7. 2011 8:29 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Stavka snad neposkodi nezucastnene osoby? Chapete rozdil mezi verejna doprava nejede kvuli stavce \ verejna doprava nejde kvuli bombe ve vlaku...

Skelda
Skelda (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
19. 1. 2012 13:15 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Pak by z vašeho názoru jednoznačně vyšlo, že každá stávka je složená z teroristů, protože nás poškozují, protože brání své zájmy.

Ať je to třeba dopravní stávka (platím za dopravu a nemohu se svézt, jsem poškozen) nebo stávka lékařů... to samé v bledě modrém

Ale jakmile je stávka na internetu tak to považujete za terorismus? Proberte se, týká se to i vás, chcete být kontrolování za každé slovo, které napíšete nebo chcete (v případě serveru) kontrolovat všechny své uživatele?

Hackerské útoky, pokud si tím daná skupina hackerů nevydělává, ale jen poukazuje na to, co se jim nelíbí, lze brát za určitý druh stávky, třebaže se nám její průběh a výsledky vůbec nelíbí.

Krom jiného taky tyhle útoky, jsou velmi často úspěšné na rozdíl od jiných stávek.

Přestaňte se už konečně zaobírat poctivě pracujícími lidmi a začněte u sebe v kapse. Braňme internet, útočme na korupci.

lojza
lojza (neregistrovaný) 78.136.130.---
1. 7. 2011 9:35 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Berte to tak. Pokud SONY chranila vase heslo do nejake paranske site tak mizerne jak chraneno bylo, tak se ho mohl jiz davno zmocnit kdokoliv jiny a nic by jste nevedel.

Kdyz nekde najdete diru (a nejste zrovna zly hoch), tak presvedcovat mailama provozovatele, aby si to spravili je znacna otrava a nic z toho nemate a i kdyz jsou ochotni se s vama bavit a k oprave je presvedcite, tak to resi nejaky pesak, co zalata tu konkretni diru a na zbytek se vykasle. Nejhorsi je statni sprava.

Zde popsane pripady zas tak velky prusvih nejsou, ale prinuti se problematikou zaobirat se i managery, kteri pak muzou dat lidem cas na nejakou hlubsi revizi systemu.

O hacktivistech se navic pak chvilku pise v novinach a to jim jiste dela dobre :-)

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
1. 7. 2011 10:52 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Je to presne tak, pokud slusne nekoho upozornite na chybu, tak je zazrak, pokud se vam vubec dostane odpovedi. V 90% pripadu se chybou nikdo nezaobira => jedina cesta jak ho dotlacit k reseni je mu to dat poradne sezrat.

V
V (neregistrovaný) ---.klfree.cz
3. 7. 2011 16:47 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Termín terorista je naprosto nedefinovatelná záležitost. Celá naše (lidská) historie je historií teroru. V jednom kuse totiž někdo někoho terorizoval, aby si prosadil svůj způsob vlády. Nejdřív to začalo ránou klackem po palici někde v jeskyni, dneska se používají bezpilotní letouny či hackerské/crac­kerské útoky. Netuším na základě čeho dokážete stanovit, které hnutí je dobré a které zlé.

Ony např. hodné USA vedou jednu útočnou válku za druhou, zabíjejí civilisty a kradou suroviny a říkají tomu boj proti terorismu. Do toho likvidují vše, co jen připomíná demokracii. I u nás již víme, že existuje pouze svoboda před projevem a nikoli po projevu.

Je tedy teroristou někdo, kdo použije nenásilné prostředky na upozornění na špatný stav věcí?

Ještě mě napadá, že teroristy jistě byli i čeští vojáci, kteří v Praze oddělali Heydricha - použili násilí a vzepřeli se vládnoucímu společenskému zřízení. Z Vašeho pohledu spáchali zavrženíhodnou věc, že?

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
3. 7. 2011 17:43 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

pořád s tim máte problémy to pochopit???
tak ještě jednou:
terorista ubližuje nezúčastněným. chce poškodit sony a ukradne data vám. chce protestovat proti vládě a zablokuje vašim dětem cestu do školy. chce bojovat proti nacismu a vyvraždí rodinu venkovskýho policajta. chce upozornit na blbé zabezpečení a poškodí data v domácím počítači nějakýmu chudákovi který ani neví o co jde. to je terosismus, nemá jen krvavou formu.
v principu je samozřejmě špatné, když impéria vedou útočné války, pokud by to byla pravda. ovšem každý kdo použije "nenásilné prostředky" PROTI nezúčastněným lidem tak neni o nic lepší.
kdyby čeští vojáci "bojovali" proti nacismu tak, že by hedrichovi vyvraždili jeho služebnictvo, byli by to teroristi.

Alex
Alex (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 7. 2011 12:08 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Říkat tomu můžete jak chcete, ale s tímhle přístupem byste se ještě dnes houpal na liáně.
To je dnes taková doba sociální přiměřenosti za každou cenu, kdy je lidem vsugerováno, že je špatné svá práva hájit silou. S vrahem se jedná jak v rukavičkác, nedejbože aby utrpěl uzmutím nějakých pseudopráv. Živíme lidi, co nikdy dělat nebudou, jen pro zachování soc. smíru a když jednomu takovému, když vám něco ukradne trochu pocucháte ciferník, ještě vás systém který platíte z daní ocejchuje jako násilníka.
Pokud dneska někdo dojde do fáze, že není schopen prosadit svá práva pseudodemokra­tickými metodami je naprosto legitimní prosadit to jinými prostředky, od házení vajec po hackerské útoky až po nejtvrdší kdy teče krev, kde každý jeden takový "útočník" zodpovědný za své činy je narozdíl třeba od politiků v prudkém kontrastu, že. Protože nikdo z nich není za námi svěřené prostředky odpovědný a nenese odpovědnost ani za jiná mylná rozhodnutí.
Proto pokud někdo sejme bejsbolkou Vondru (a jiné), je to u mě borec a ještě mu za tu přispěji na právníka pokud jej dopadnou, protože jak je patrné zjevně demokratický systém tak úplně dobře nepracuje, když je možné aby politik pomohl někdy "vypustit" pár set mega a on bez ztráty kytičkypouze za směšného "grilování" pokračuje, co na to říct? Jaké demokratické řešení navrhujete, když vám někdo ukradl vaše daně?

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
4. 7. 2011 17:01 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Pokud dneska někdo dojde do fáze, že není schopen prosadit svá práva demokratickými metodami - je naprosto legitimní držet hubu a krok, a respektovat práva většiny. Prosazovat svá domnělá práva jinými prostředky, od házení vajec po hackerské útoky až po nejtvrdší kdy teče krev - je přinejmenším neúctou k realitě, že můj názor je menšinový, a že většina ostatních má na moje práva jiný názor.
Takže sejmout bejsbolkou Vondru (a jiné), lze okrajově považovat za vyjádření politického názoru, byť nemravné - nicméně zablokovat kvuli témuž cestu dětem do školy nebo zničit babičkám počítač je prostě svinstvo a zpupnost a počátek terorismu. Pokud si VĚTŠINA přeje Vondru (což se asi stalo, nicht wahr, když uspěl ve volbách) tak vy nemáte právo se domáhat svých MENŠINOVÝCH práv bejsbolkou.
Nebo jaké demokratické řešení navrhujete, když většina si zvolí svou reprezentaci, která vám se nelíbí? Bejsbolky? Nenapadne vás, že i ta většina má možná zoubky, a ochotu se bránit?

Tortuga
Tortuga (neregistrovaný) 109.80.13.---
5. 7. 2011 12:58 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Zamyslete se nad tim trosku internet je hrozny zlo a zaroven dobro hlavni je ze se neda zabezpecit a vi o tom hromada lidi ale nikdo s tim nic nedela tak co nam zbejva ? nez utoky na nejvetsi firmy medialni popularita aby se to aspon nejakym zpusobem dostalo k lidem kdyz uz na to kazdej kasle... A ze nekdo zaviruje babce kompa tak to neni nevinna osoba protoze ona si ho nezabezpecila a timhle zpusobem ji nekdo inteligentni ukaze ze je potreba si dat pozor.. v dnesni dobe to jinak nejde kazdej je zabednenej a dokud nedostane tecku tak se nehne z mista

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
5. 7. 2011 14:24 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

genau. až vám parta skinů rozkope tlamu, aby vás upozornila na nedostatečnou ochranu vašeho zabedněného alterega, třeba taky vám něco docvakne. protože když s tim nic neděláte, tak co jinýho jim zbejvá, žeano? pokud se neumíte rvát tak rozhodně nejste nevinná osoba, a můžete být leda rád, když vás někdo hodný upozorní že je třeba si dát pozor! LOL

John Doe
John Doe (neregistrovaný) ---.178-40-205.t-com.sk
16. 7. 2011 10:18 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

http://en.wikipedia.org/wiki/Alter_ego <<< Jenom tak, btw, verehrte Herr Kollege >.>

John Doe
John Doe (neregistrovaný) ---.178-40-205.t-com.sk
16. 7. 2011 10:25 Nový

Re: Hactivismus

celé vlákno

Není pravda, že internet se nedá kontrolovat. Dá. Až moc dobře. Čistě v rámci teorie: Posílam data, změním hlavičku na paketu, ale první router, ke kterému se to dostane bude vědět, že hlavička nesedí. Možná s Tím nic neudělá, ale je to vystopovatelné. Tyto útoky /alespoň podle toho mála co si o sítích pamatuju/ se nedají stopovat jenom pokud se data poženou dlouhou trasou tak, aby se dostatečně dlouho stopovali /resp. je-li náš cracker dostatečně šikovný a zamete za sebou všechny stopy.../ osobně si však myslím, že pokud by se izolovaly uzly, ze kterých útok směřoval /což předpokládá přístup k jejich logům <<< tohle považuju za jednu z větších překážek/ tak to nevypadá beznadějně ohledně dopadení útočníka. Nemluvě o tom, že internet je monitorován... Big Brother is watching, smile please :)

ribinihůdi
ribinihůdi (neregistrovaný) 77.93.216.---
1. 7. 2011 9:34 Nový

Mravní čistota

Jo, úplný robini hůdi. Až na tu evidentní svatou cenzuru proti "fuj fuj, toto je už ošklivé, hambaté obrázky jsou úchylka, je třeba bojovat za mravní čistotu":
http://www.flops.cz/aktuality/hackeri-lulz-security-upozornuji-na-navstevniky-pornostranek

Tuhle parodii na bílý nebo šedivý klobouky jim sežere jenom idiot.

Makovec
Makovec (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
3. 7. 2011 1:17 Nový

Upozorneni na nedostatecnou ochranu majetku

celé vlákno

Posledni dobou se nam rozsirily vloupani aktivistickou skupinou MameZTohoFaktPrdel Zabezpečení. Vybrali pěkných pár bytů, a za pomocí ukradených dokumentů vyluxovali i nějaký ty bankovní účty. Cílem aktivistů je upozornit na nedbalé zabezpečení majetku občanů. Jak oznámil twitterový hlas Svobodných Nezávislych Vlamačů, jenom totální idiot nemá dnes pancéřované dvéře a okenní skla nepůstřelná panzerfaustem. Normální je krást.

John Doe
John Doe (neregistrovaný) ---.78-98-27.t-com.sk
3. 7. 2011 15:04 Nový

Re: Upozorneni na nedostatecnou ochranu majetku

celé vlákno

Pane kolego, dovolím si nesouhlasit. Proč zamykáte vchodové dveře u baráku? Aby Vás doma nikdo nevybral. Většinou to stačí, protože většina lidí neběhá po městě s nářadím na vloupání se do baráku. (Jinak řečeno: naoko bezpečnost založená na "obecně akceptované informaci" nikoliv na "objektivně pravdivé informaci"

Proč se nestavět stejně k vašemu PC a on-line službám? Proč si své soukromí nechráníte? Proč BFU zveřejňuje kvanta osobních informací a potom se všichni diví, že se mu někdo vloupe na FB, do mailu a eventuálně najde něco, z čeho na daném BFU může PROFITovat.

Je-li user svědomitý a soukromí si chrání, jak je možné, že společnosti, se kterými existuje obchodně-právní vztah ke svým zákazníkům mají převážně asi takový vztah jako má pes ke své misce. Momentalní generace už nemyslí. Dokonce myšlení vnímají jako něco ostudného.

A ještě drobnost na závěr, drahý pane: KRÁST JE NORMÁLNÍ (za předpokladu, že slovo "normální" chápeme jako "to, co dělá většina obyvatelstva"). Všichni kradou: Zaměstnanci okrádají své zaměstnavatele (od kradení předmětů na pracovišti po okrádání společnosti nesplňovaním svých povinností => navyšováním nákladů společnosti), státní činitelé okrádají občany, občané krátí daně, číšník mi naúčtuje něco, co jsem nekonzumoval, ..., mohl bych pokračovat, ale myslím, že rozumíte o čem mluvím. A než budete namítat, že to je něco jiného: NE NENÍ. Nikdy nebylo a ani nikdy nebude. Je to přesně to stejné jinou metodou.

A na závěr: bude-li se cenzurovat internet, pak zmizí poslední možnost přístupu k objektivním informacím. Není potřeba internet cenzurovat, stačilo by /bohatě/ kdyby lidi (obecně) nezavrhovali myšlení, protože pak pár jedinců PROFITuje na hlouposti většiny a většina si za to může sama.

mno... tolik k mé slohové práci.

Freedom4Educated
Freedom4Educated (neregistrovaný) ---.static.spk.cz
24. 10. 2011 16:24 Nový

Re: Upozorneni na nedostatecnou ochranu majetku

celé vlákno

chtel jsem kliknout na souhlas a klikl na minus
prehmat, uplny souhlas, resenim je VZDELAVAT
presny opak chraneni debilu, cimz davame jasne najevo, ze nemyslet je normalni

Jerry
Jerry (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
6. 7. 2011 11:16 Nový

Re: Hackerské útoky na vzestupu, brání i svobodný Internet

Proč mám pocit, že konec článku není nic jiného, než propaganda?