Hlavní navigace

HBO se pustilo do boje s Netflixem, spustilo streamovací HBO Now

Autor: HBO
David Slížek

Těsně před nedělní premiérou nové řady seriálu Hra o trůny spustilo HBO svou čistě internetovou streamovací službu do ostrého provozu.

Než začnete jásat nad tím, že si Hru o trůny konečně budete moci pustit kdekoli a kdykoli přes internet, je třeba doplnit tradiční: žijeme ve špatné části světa. HBO Now zatím funguje jen pro uživatele v USA. Kdy dorazí i do ČR, zatím není jasné.

HBO službu spustilo ve spolupráci se dvěma vybranými partnery: jedním je Apple, který ji nabízí na Apple TV nebo v rámci aplikace pro iOS. A druhým je americký operátor Optimum, který ji nabízí svým klientům. Rozšíření na další operátory a operační systémy (třeba Android) má přijít později.

HBO Now je klasická streamovací služba, ve které si můžete přes internet pouštět filmy a seriály z produkce HBO. Na rozdíl od už i v ČR fungující VoD služby HBO Go si ji ale mohou pořídit i zákazníci, kteří nemají předplacené kabelové služby HBO.

Obsah obou služeb je stejný. HBO Go dnes spustíte na více zařízeních než HBO Now – včetně například chytrých televizí. Každé si ale musíte aktivovat a přihlásit se k němu přes účet vašeho kabelového operátora (do smart televize navíc musíte zadat PIN). Dá se ale předpokládat, že HBO Now v budoucnu přehrajete také skoro všude.

UX17_snitker

Dá se tak říct, že HBO Now je hlavně alternativou pro ty, kdo kabelový balíček HBO vůbec nechtějí (nebo nemají ke kabelovce přístup), a přesto by se rádi na produkci HBO dívali přes internet. 

Odpovídá tomu i cena, která je v USA 14,99 dolaru měsíčně (v přepočtu asi 390 Kč). Což je přibližně stejná částka, kterou v USA stojí kabelový balíček HBO, obsahující také HBO Go (ceny se u různých operátorů mírně liší). Pro srovnání: konkurenční Netflix přijde na 8,99 dolaru měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
8. 4. 2015 12:22
Dan (neregistrovaný)

Podle mě žijeme ve správné části světa a když nám nejsou producenti schopní nabídnout kvalitní služby za kvalitní ceny, tak si lidi pomůžou sami.

Což v ČR znamená BitTorrent + titulky z titulky.com, edna.cz atd., případně pro velké amatéry Uloz.to, které už používají i báby v důchodu.

Ovšem producenti si neuvědomují, že tímto postojem si připravují velice špatnou půdu - z Warez komunit se stávají velice silné a profesionální týmy a jejich členové to mají jako normální, odborné a velmi dobře pl…