Hlavní navigace

Herní startup OnLive propustil všechny zaměstnance, prý ale "nekončí"

Daniel Dočekal

OnLive se stál známým hlavně myšlenkou „cloudového“ herního prostředí a možností hraní „velkých“ her na zařízení jako je iPad, iPhone či Android. Podle Mashable.com ale v pátek došlo k propuštění všech zaměstnanců. Podle vyjádření OnLive ale „nekončí“, byť jakékoliv podrobnosti o tom co se děje (a hlavně bude dít) nebyly poskytnuty. S ohledem na patentové portfolio se objevují spekulace o ukončení činnosti a pouze využívání patentů pro získávání peněz.

OnLive se stál známým hlavně myšlenkou „cloudového“ herního prostředí a možností hraní „velkých“ her na zařízení jako je iPad, iPhone či Android. Podle Mashable.com ale v pátek došlo k propuštění všech zaměstnanců. Podle vyjádření OnLive ale „nekončí“, byť jakékoliv podrobnosti o tom co se děje (a hlavně bude dít) nebyly poskytnuty. S ohledem na patentové portfolio se objevují spekulace o ukončení činnosti a pouze využívání patentů pro získávání peněz.

OnLive nedávno ohlásil partnerství s Ouya, „herní konzolí“ založené na Androidu, která se stala známá (prozatím) hlavně tím, že se jí na Kickstarter.com podařilo získat velmi rychle a úspěšně financování. OnLive vznikl v roce 2009 s investory jako je Warner Bros, Autodesk či Maverick Capital, v březnu 2010 oznámil celosvětové spuštění i cenu, 14.95 USD za měsíc užívání. V lednu tohoto roku 2012 se OnLive objevuje v médiích, poté co se ozval Microsoft a zpochybnil, že OnLive respektuje licenční podmínky Windows 7. OnLive aktuálně zaměstnávalo mezi 180 až 200 lidmi.

V červenci Sony koupilo společnost Gaikai, jednoho z přímých (a největších) konkurentů OnLive, za 380 milionů dolarů. Vlastníci OnLive prý v řadě případů v minulosti nabídku na akvizici odmítli (včetně nabídky od HP) a podle médií na základě akvizice Gaikai byli přesvědčeni, že cena za OnLive by se měla pohybovat okolo jedné miliardy dolarů. Navíc byli připraveni Gaikai začít soudit, právě na základě patentů,  které pro OnLive získali.

TechCrunch.com pro změnu uvádí, že OnLive má kupce a propuštění zaměstnanců je tah vlastníků (který samozřejmě zaměstnance připraví o případnou možnost na prodeji cokoliv získat). V pozdější aktualizaci uvádí, že OnLive podle všeho likvidováno a dochází k založení nové společnosti, pravděpodobně také podporované novými investory. A část původních zaměstnanců bude zaměstnána touto novou společnosti. Tento pohled částečně podporuje i Kotaku, které uvádí, že původní OnLive se připravuje na podání „určité formy“ bankrotu, takové, která by společnost ochránila před věřiteli.

Zvláštním událostem okolo OnLive se věnuje i TheVerge, které uvádí, že novým vlastníkem (respektive investorem) OnLive by mohl být jeden člověk, s odvoláním na The Joystiq, který získal záznam setkání vedení se zaměstnanci, na kterém jim byl oznámen okamžitý konec společnosti.  Článek uvádí i pochybnosti nad dvěma miliony uživatelů, které OnLive uvádělo – špička v počtu uživatelů se prý pohybovala okolo 1 800, dva miliony měly být pouze počty lidí, kteří si za celou dobu založili účet.

Našli jste v článku chybu?

20. 8. 2012 8:12

Pindal (neregistrovaný)

Jo možná se taky zařadí do skupiny těch 1800 lidí z 2000000 kterým to taky přišlo super. No prostě úspěšná služba, že přesně jak píšeš :-)

18. 8. 2012 14:28

martin (neregistrovaný)

jakekoliv hry formou predplatneho bez nutnosti vlastnit nabuseny pocitac. hned jsem to chtel. jenze oni mi napsali, ze v nasi bananove republice to nejde..... no a tak zadne penize nedostali

Vitalia.cz: 7 druhů hotových těst na vánoční cukroví

7 druhů hotových těst na vánoční cukroví

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují