Hlavní navigace

Hlava zrušeného Ministerstva informatiky je poradcem Telefoniky O2

Karel Wolf

Bývalý první muž Ministerstva informatiky, Vladimír Mlynář, se stává oficiálním poradcem telekomunikační společnosti Telefonica O2 v segmentu e-Governmentu. Informaci jako první přinesl server Ekonom.cz, který se opírá o oficiální tiskové prohlášení mluvčího O2 Martina Žabky. „Vladimír Mlynář se aktivně podílí na přípravě našich služeb v oblasti e-Governmentu, spolupráce funguje na externí bázi," uvedl Žabka. Bližší informace ovšem Žabka sdělit odmítl. Spolupráci potvrdil také Mlynář: „S…

Bývalý první muž Ministerstva informatiky, Vladimír Mlynář, se stává oficiálním poradcem telekomunikační společnosti Telefonica O2 v segmentu e-Governmentu. Informaci jako první přinesl server Ekonom.cz, který se opírá o oficiální tiskové prohlášení mluvčího O2 Martina Žabky.

Tip Content Kortanová

„Vladimír Mlynář se aktivně podílí na přípravě našich služeb v oblasti e-Governmentu, spolupráce funguje na externí bázi," uvedl Žabka. Bližší informace ovšem Žabka sdělit odmítl. Spolupráci potvrdil také Mlynář: „S Telefonikou mám od dubna uzavřenou konzultační smlouvu jako poradce pro strategii," sdělil exministr. V březnu skončila Mlynářova spolupráce s ministerstvem financí, kde působil jako osobní poradce ministra Miroslava Kalouska.

Podle vyjádření Ekonomu byl za Mlynářova funkčního období prodán Český Telecom prodán španělské Telefónice za 82,6 miliard korun a byly připraveny zákony, které dnes definují podobu elektronizace státní správy (zákon o elektronických komunikacích, zákony umožňující přechod k digitalizaci, elektronická podání).

(Ekonom.cz)
Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2008 17:29
uživatel si přál zůstat v anonymitě
nevim, ale vim, ze na filmovem festivalu tahle "nedopatrenim" legalizovana kriminalni firma sponzorovala pobyt i naseho premiera a ten ted s temer celou ODS valci proti EU a omezovani koureni... a zaroven s Julinkem a Cikrtem kydaji hlody o tom, jak jim zalezi na zdravi obcanu CR.
29. 5. 2008 16:28
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To já ho osobně zažil už za té US - přišel zrovna z dýchánku s Phil Morrisem, a pochvaloval si jaká je ta známá firma príma kámoš... čeho se tam asi ten nekuřák tak dobrého nadýchal...