Hlavní navigace

Hotová Windows 7 jsou již k dispozici, hovoří se ale o závažné chybě

Jiří Macich ml.

Dokončená Windows 7 jsou již k dispozici. Zatím tedy přes MSDN a TechNet, na pultech obchodů na ně nenarazíte ještě několik měsíců (česká verze bude v prodeji od 30. října). Objevila se však informace o chybě, která vyvolává vášně. Některá média hovoří o vysoce kritickém problému, kvůli kterému Microsoft dokonce prý bude muset systém stáhnout z výroby a třeba i posunout datum uvedení na trh. Údajně měla být objevena chyba v prověřování pevného disku na přítomnost chyb, kdy systém začne…

Dokončená Windows 7 jsou již k dispozici. Zatím tedy přes MSDN a TechNet, na pultech obchodů na ně nenarazíte ještě několik měsíců (česká verze bude v prodeji od 30. října). Objevila se však informace o chybě, která vyvolává vášně. Některá média hovoří o vysoce kritickém problému, kvůli kterému Microsoft dokonce prý bude muset systém stáhnout z výroby a třeba i posunout datum uvedení na trh. Údajně měla být objevena chyba v prověřování pevného disku na přítomnost chyb, kdy systém začne nekontrolovaně obsazovat operační paměť a po nějaké době dojde až k pádu s nechvalně proslulou modrou obrazovkou smrti.

Tip Content Kortanová

Je to opravdu tak vážné? Microsoft přiznává, že v nástroji pro kontrolu disku je přepínač, který kvůli urychlení testu více využije operační paměť a může dojít k drobnému zpomalení systému. To je prý funkce, nikoliv chyba. Jenže chyba by měla být v tom, že funkce se vymkne kontrole a způsobí pád systému. Microsoft se nyní na základě zpětné vazby věnuje hledání problému a vlastním testováním se mu nedaří zatím spolehlivě údajný problém vyvolat, což jaksi omezuje možnost nalezení, potvrzení a eventuální opravy možné chyby.

I pokud však chybu nakonec najde, nezdá se pravděpodobné, že by ohrozila uvedení Windows 7 na trh. Ve výchozím nastavení programu pro kontrolu disku totiž větší využití operační paměti pro urychlení testu není aktivní, takže eventuální dopad na koncové uživatele by měl být minimální. Je třeba říci, že Microsoft by teď jistě jen velmi nerad přiznával jakýkoliv velký průšvih ve Windows 7. Nezbývá tedy počkat až jak se situace dál vyvine. (ZDNet, DailyTech)

Našli jste v článku chybu?
9. 8. 2009 12:49
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Linux je mým oblíbeným operačním systém a mám s ní velmi pozitivní zkušenosti, ale jeho "propagace", kterou tu předvádíte formou napadání konkurenčního OS, je mimořádně hloupá a mluví o vaší nezkušenosti. Možná byste se k takovým tématům neměl vůbec vyjadřovat do doby, dokud vaše vyjadřování bude silně tendenční. Před týdenem se ve fedoře opravoval kernel. Zde jsou dvě chyby, kterých se to týkalo. Obě mohou vést k narušení chodu systému, ve druhém případě dokonce k jeho pádu. http…
4. 9. 2009 16:13
uživatel si přál zůstat v anonymitě
No však i to vypínání musíš někde nastartovat :-) A že je to někdy těžký ůkol, občas se to nepovede a musíš to vyrvat ze zásuvky nebo držet půl minuty startovací tlačítko na bedně :-))))