Hlavní navigace

HP na svých počítačích nabídne MusicStation od Omnifone

Jiří Macich ml.

Hewlett-Packard (HP) hodlá přilákat evropské zákazníky ke svým počítačům propojením s MusicStation od Omnifone. Ta poskytuje přístup k hudbě od interpretů ze stáje nahrávacích společností Universal Music Group, Sony Music Entertainment, EMI Music a Warner Music International. Zatím bude MusicStation Desktop k dispozici na šestnácti modelech počítačů. Špatnou zprávou pro našince však je, že do České republiky se tato novinka nechystá. Hewlett-Packard se takto zatraktivní své počítače ve Velké…

Hewlett-Packard (HP) hodlá přilákat evropské zákazníky ke svým počítačům propojením s MusicStation od Omnifone. Ta poskytuje přístup k hudbě od interpretů ze stáje nahrávacích společností Universal Music Group, Sony Music Entertainment, EMI Music a Warner Music International. Zatím bude MusicStation Desktop k dispozici na šestnácti modelech počítačů. Špatnou zprávou pro našince však je, že do České republiky se tato novinka nechystá. Hewlett-Packard se takto zatraktivní své počítače ve Velké Británii, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Rakousku, Belgii, Nizozemsku, Švédsku a Švýcarsku.

Přístup k hudbě by neměl být finančně nákladný. Zákazníci nebudou platit za stažení jednotlivých skladeb, služba je založena na principu předplatného. To by se podle společnosti Hewlett-Packard mělo pohybovat okolo 14 dolarů měsíčně. Předplatitelé si tak budou moci přehrát hudbu z katalogu čítajícího aktuálně 6,5 milionu skladeb. Pro nové zákazníky pak bude připravena čtrnáctidenní zkušební verze, přes kterou si budou moci poslechnout nanejvýš deset písní. (WebProNews)

Našli jste v článku chybu?
26. 1. 2010 13:56
VfB (neregistrovaný)
pak ať se EMI a spol nediví, že lidé nakupují na rapidshare, ten nebere čechy jako občany třetí kategorie, když s námi nebudou majorlabels strácet čas, potom nebudou uživatelé strácet čas s nákupem "legální" hudby...
26. 1. 2010 13:44
Jak jistě víte, tak je potřeba vyjednávat s vydavateli o distribučních právech pro každou zemi zvlášť i v rámci EU. Jsme ale příliš malý trh na to, aby pro nás tyto velké společnosti strácely čas. Evropská komise se ale tímto dělením jednotného evropského trhu zabývá a tak se to zdá být na dobré cestě.