Hlavní navigace

HP ukončí vývoj tabletů a telefonů s WebOS

Patrick Zandl

HP dnes formou stručné tiskové zprávy oznámilo, že hodlá ukončit vývoj mobilních telefonů a tabletů založených na operačním systému WebOS, jenž vyvinula firma Palm. Tu HP před nedávnem koupilo. Zdroj: TZ HP. HP ovšem nevyloučilo, že WebOS nepoužije v jiných zařízeních, dříve se mluvilo o implementaci v automobilech, konkrétní plány na to ale zřejmě neexistují. 

HP dnes formou stručné tiskové zprávy oznámilo, že hodlá ukončit vývoj mobilních telefonů a tabletů založených na operačním systému WebOS, jenž vyvinula firma Palm. Tu HP před nedávnem koupilo. Zdroj: TZ HP.

HP ovšem nevyloučilo, že WebOS nepoužije v jiných zařízeních, dříve se mluvilo o implementaci v automobilech, konkrétní plány na to ale zřejmě neexistují. 

Zdá se, že éra kdysi nejprogresivnějšího a nejrozšířenějšího operačního systému pro počítače do dlaně, definitivně skončila. Což je, vzhledem k jeho schopnostem, škoda a řada fanoušků to jistě obrečí. 

Našli jste v článku chybu?
18. 8. 2011 23:37

Tak to je opravdu škoda, na tablet s WebOS jsem se těšil. Nu což, tím se nám počet kandidátů zúžuje na Android. To také není špatné, ale Synergy ve WebOS se mi velmi líbilo.

20. 8. 2011 18:54
Martin Soušek (neregistrovaný)

A to si ještě dovolí vývojářům poslat takovýhle canc. To už by fakt zkoušel vyvíjet jen blázen. Mimochodem - vývoj aplikací pro webOS byl docela pěkný, protože jde v podstatě jen o javascriptový framework, takže na testování při vývoji stačil Google Chrome. Troška html a javascriptu a máte aplikaci. Škoda, nápad to byl pěkný.

Dear webOS developer:

We have opened the next chapter for webOS, and we understand that you must have many questions. Yesterday we announced that we will focus on the fut…