Hlavní navigace

Hypoteční banka začala jako první česká banka využívat DNSSEC

Jiří Macich ml.

První bankou na našem trhu, která se rozhodla nasadit technologii DNSSEC, se stala Hypoteční banka. Radost ze zavedení máme určitě i my, na prvním místě je ale tato zpráva důležitá pro klienty této bankovní instituce. Ti totiž teď mají jistotu, že informace, které na stránkách www.hypotecnibanka.cz najdou, budou zaručeně a pouze od zaměstnanců této banky, komentuje Vilém Sládek ze sdružení CZ.NIC, správce české národní top-level domény .cz. (.blog)

První bankou na našem trhu, která se rozhodla nasadit technologii DNSSEC, se stala Hypoteční banka. Radost ze zavedení máme určitě i my, na prvním místě je ale tato zpráva důležitá pro klienty této bankovní instituce. Ti totiž teď mají jistotu, že informace, které na stránkách www.hypotecni­banka.cz najdou, budou zaručeně a pouze od zaměstnanců této banky, komentuje Vilém Sládek ze sdružení CZ.NIC, správce české národní top-level domény .cz. (.blog)

Tip Content Machovec

Česká republika patří v oblasti DNSSEC mezi průkopníky. Pro domény s koncovkou .cz je technologie DNSSEC dostupná od roku 2008, ovšem jen zlomek z registrovaných domén ji využívá. DNSSEC podpořila česká vláda, když ji využila k ochraně domény eu2009.cz sloužící pro potřeby českého předsednictví EU. DNSSEC využívá také společnost Internet Info (mj. vydavatel Lupy), internetové knihkupectví Kosmas nebo deník Lidové noviny.

Na téma DNSSEC jsme vám před časem přinesli rozhovor s Ondřejem Filipem, předsedou CZ.NIC. Tématu se věnoval i nedávný seriál DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
21. 7. 2009 16:43
Obyvatel (neregistrovaný)
Kdyz pro komunikaci s klienty pouzivaji freemaily http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2015364 :-) Jeste ze se nad tim alespon zamysli.
21. 7. 2009 16:25
Kharlos (neregistrovaný)
To je opravdu zasadni moudro a filozofie - "nemuze mit zadnou jistotu". Takze asi nema smysl bezpecnost vubec resit, ze? Myslim, ze je spis chvalyhodne, ze alespon nekdo to resi misto toho, aby alibisticky hodil rucnik do ringu. Jinak s tim HTTPS mate na mysli zrejme takove ty bezne SSL certifikaty, ktere certifikacni autority overuji emailem, ze? Email to je panecku bezpecnost a jistota! Pro zvidave ... zkuste se schvalne podivat na certifikaty nekterych ceskych bank, jaky je to typ…