Hlavní navigace

ICANN schválil plán na rozšíření počtu generických domén

Patrick Zandl

O tom, že by se mohl počet generických domén nejvyšší úrovně (gTLD) rozšířit ze stávajících dvaadvaceti o další, se nějakou dobu diskutuje. Dnes diskuse dostala finální posvěcení, když ICANN schválil plán, jak se bude postupovat.  Zájemci o novou generickou doménu si mohou od 12. ledna 2012 podat přihlášku, která obsahuje 360 stran a poplatek za ni je 185 000 dolarů. Perioda pro navrhování nových gTLD pak bude devadesát dní. Zdroj: ICANN.

O tom, že by se mohl počet generických domén nejvyšší úrovně (gTLD) rozšířit ze stávajících dvaadvaceti o další, se nějakou dobu diskutuje. Dnes diskuse dostala finální posvěcení, když ICANN schválil plán, jak se bude postupovat. 

Zájemci o novou generickou doménu si mohou od 12. ledna 2012 podat přihlášku, která obsahuje 360 stran a poplatek za ni je 185 000 dolarů. Perioda pro navrhování nových gTLD pak bude devadesát dní. Zdroj: ICANN.

Poslední velkou změnou v celosvětových doménách bylo představení .COM domény před 26 lety, takže možnost zaregistrovat si domény jako .SEX nebo .PRAGUE je další výraznou změnou, o jejímž dopadu se široce diskutuje, právě i na webu ICANN. 

Našli jste v článku chybu?
20. 6. 2011 9:39

Jen si dovolim upresnit zpravicku. Schvalovani nebude trvat 90 dni, ale mnohem dele. Odhaduje se, ze schvaleni jednoduche nekonfliktni zadosti by melo trvat cca 9 mesicu. Ale pokud budou nejake problemy, muze se proces o hodne protahnout.

Tech 90 je pouze perioda, kdy bude ICANN zadosti prijimat.