Hlavní navigace

iDNES, MF DNES a Lidové noviny spojí některé redakce, odejít mají desítky lidí

David Slížek

Sloučení se má dotknout redakcí sportu, zahraničí a fotoodělení, informoval časopis Týden. Podle jeho informací má z deníků a serveru odejít až 70 lidí. Šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský později pro ČTK řekl, že se snižování stavů dotkne maximálně polovičního počtu lidí. „Cílem tohoto kroku bylo spojit síly a zabránit tak stejné práci, která se ve vydavatelství dělá dvakrát a je tudíž zcela neefektivní,“ cituje agentura jeho vyjádření. Ke sloučení redakcí by mělo dojít už v nejbližších dnech.

Sloučení se má dotknout redakcí sportu, zahraničí a fotoodělení, informoval časopis Týden. Podle jeho informací má z deníků a serveru odejít až 70 lidí. Šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský později pro ČTK řekl, že se snižování stavů dotkne maximálně polovičního počtu lidí.

„Cílem tohoto kroku bylo spojit síly a zabránit tak stejné práci, která se ve vydavatelství dělá dvakrát a je tudíž zcela neefektivní,“ cituje agentura jeho vyjádření. Ke sloučení redakcí by mělo dojít už v nejbližších dnech.

MF DNES setrvale klesá náklad. V srpnu prodala 198 850 výtisků, loni ve stejný měsíc 221 805. Lidové noviny v meziročním srovnání mírně stouply z 41 366 na 41 710 prodaných výtisků.

Našli jste v článku chybu?
12. 10. 2012 14:08
vigo (neregistrovaný)

Aha, takže mám zaměstnance, který je lempl, krade, atd.a já mu najdu místo u konkurence.. Michale, Ty jsi skutečně exot, sorry :-)

12. 10. 2012 11:35

Aha, čili systém, který se "osvědčil" ve Španělsku? Absolventi jsou téměr bez šance sehnat práci, neb nabraný pracovník je téměř nepropustitelný...