Hlavní navigace

Idnes nabízí aplikaci pro Android

Redakce

iDnes rozšiřuje nabídku mobilních aplikací. Nově nabídne své články ve speciální aplikaci také pro uživatele telefonů s operačním systémem Android.

Jednoduchá aplikace nabízí aktuální souhrn zpravodajství iDNES.cz, galerie fotografií a videospotů. Doplňuje tak dříve nabídnutou aplikaci pro iPhone, výběr článků pro Kindle a pramálo užitečný widget pro Symbianové telefony Nokia. 

Aplikaci je možné stáhnout zdarma na Marketu

iDnes pro Android

iDnes pro Android

Našli jste v článku chybu?
1. 12. 2011 22:12
pas (neregistrovaný)

Ano, udělám verzi se zjednodušeným UI, potom mě napadne, proč to UI stahovat při každém spuštění, takže ho začnu ukládat do app cache. Potom mě napadne, že by se hodilo i samotné články ukládat pro offline čtení, takže použiju local storage. No a skončím u úplně stejného řešení, ať už je to HTML5 nebo nativní aplikace. A vzniká otázka, proč používat HTML5, když při nativním programování mám k dispozici lepší programovací jazyky. To, že na Androidu musím použít jiný jazyk než na iOS, je asi v rám…

1. 12. 2011 22:05
pas (neregistrovaný)

Na druhou stranu se řešením přes aplikaci dá následně ušetřit za přenos dat. Tedy nepočítáme-li HTML5 aplikace, které si UI nestahují při každém spuštění, ale ukládají (včetně článků pro offline čtení) do app cache. Pak už to vyjde úplně nastejno.