Hlavní navigace

iDnes zrušil kodex diskutéra, napříště o diskusích rozhoduje redakce

Patrick Zandl

Server iDnes ruší kodex diskutéra, který do letošního roku „upravoval“, co se může a nesmí dělat a zejména publikovat v diskusích na iDnesu.  Šéfredaktor iDnesu Michal Hanák k tomuto rozhodnutí na blogu uvádí: Za deset let jsme také pochopili, že nemá cenu dále rozšiřovat a zpřesňovat kodex diskutéra. Diskuse na iDNES.cz jsou teď v nejlepší kondici, v jaké kdy byly. Zpřísněné mazání nás dovedlo k rekordnímu počtu aktivních a slušných diskutérů. Zbývá pár stovek potížistů, mezi kterými se ale…

Server iDnes ruší kodex diskutéra, který do letošního roku „upravoval“, co se může a nesmí dělat a zejména publikovat v diskusích na iDnesu. 

Šéfredaktor iDnesu Michal Hanák k tomuto rozhodnutí na blogu uvádíZa deset let jsme také pochopili, že nemá cenu dále rozšiřovat a zpřesňovat kodex diskutéra. Diskuse na iDNES.cz jsou teď v nejlepší kondici, v jaké kdy byly. Zpřísněné mazání nás dovedlo k rekordnímu počtu aktivních a slušných diskutérů. Zbývá pár stovek potížistů, mezi kterými se ale vždy najde „chytrák“, který kazí debatu všem ostatním tak dovedně, že zrovna tuto úchylku kodex nepojmenovává.

Nově bude rozhodnutí o tom, zda bude či nebude příspěvek z diskuse a komentářů vyřazen, záležet výhradně na redakci. Nebo-li - Řečeno hrubě: diskutér má právo co chce napsat, redakce iDNES.cz co chce smazat.

Našli jste v článku chybu?
10. 2. 2011 10:13
Jirka (neregistrovaný)

Logický krok, diví se, že to neudělali dříve. Jsou to jejich stránky, mohou si určovat, kdo co tam bude psát. Pokud je chcete kritizovat, založte si svoje stránky a můžete kritizovat tam.

10. 2. 2011 17:18
x (neregistrovaný)

Zajímalo by mě, jestli byste se tak razantně zasazoval za právo na názor, kdyby ten názor chtěl někdo vyjádřit sprejem na vaší nové fasádě a ne na sousedově...