Hlavní navigace

Inmite Avastu nestačil, firma chce letos nabrat až 200 nových lidí

 Autor: Avast
Jan Beránek 11. 3. 2015

Bezpečnostní firma loni spolkla kompletní vývojářský tým Inmite a v podstatě zdvojnásobila velikost své mobilní divize. Letos chce ale posilovat dál.

Letos by mohlo v novém sídle firmy přibýt 130 lidí, další sedmdesátku by firma ráda nabrala pro pobočku ve Spojených státech a dvacítku v Asii. Podle šéfa firmy Vincenta Stecklera půjde především o nákupy talentů. 

„Přemýšlíme o mezinárodním rozšíření vývoje. Nebude to tak, že bychom všichni seděli jenom v Praze, ale chceme se pustit víc do světa. Už jsme rozjeli nábor v Asii a ve Spojených státech, kde budeme stavět týmy. Chystáme programy, v jejichž rámci by mohli naši vývojáři jezdit na dva tři měsíce do jedné ze zahraničních poboček,“ tvrdil před koncem loňského roku v rozhovoru Michal Šrajer, který pod vlajku Avastu přešel i s týmem Inmite.

Růstu pomohl i loňský vstup investičního fondu CVC Capital Partners, který tak s předchozím investorem ze Summit Partners mají 47 %. Zbytek je stále v rukách zakladatelů Eduarda KučeryPavla Baudiše, kteří rozdali přibližně deset procent firmy mezi manažery a zaměstnance. 

Steckler se ale na dnešní tiskové konferenci pochlubil i dalšími plány na letošní rok. Avast posbíral už více než 230 milionů uživatelů. Těch platících je ale stále zlomek. „Klasická konverze u bezpečnostního softwaru je globálně nízká. V Číně je to nula a v anglicky mluvících zemích je to někdy až kolem 10 %. V průměru se to tak pohybuje kolem 3 %,“ vysvětlil Steckler. 

Loňský rok byl pro bezpečnostní firmu jedním z nejúspěšnějších. Tržby poskočily o 144 milionů dolarů na 217 milionů a zisk ze 102 na 105 milionů dolarů.  

K počítačům i routery

Avast se chce letos zaměřovat i na bezpečnost domácích routerů a Wi-Fi sítí. I proto si připravila studii o tom, jak české domácnosti s bezdrátovým připojením zacházejí. 

Riziku napadení se podle Avastu vystavuje až 71 % tuzemských domácností. Pokud už mají svou síť zaheslovanou, tak velmi slabým heslem. Admin/admin, admin/password či dokonce admin/no-password - to jsou přístupová hesla pětiny tuzemských domácností. Podle Avastu jsou taková nebo podobně jednoduchá hesla rizikem. 

"Nezabezpečené routery vytvářejí snadný vstupní bod pro hackery, kteří své útoky cílí na české domácnosti,“ tvrdí šéf Avastu s tím, že dnešní stav v oblasti zabezpečení routerů do značné míry připomíná situaci v oblasti bezpečnosti PC v devadesátých letech minulého století.

Situace se ale od devadesátých let výrazně změnila. Podle průzkumu, který probíhal v 7200 domácnostech, už má víc než třetina rodin běžně k internetu doma připojeno až pět zařízení. Chytré televize už drží vedle počítačů, tabletů a tiskáren desetiprocentní podíl. 

Hlavně ať mi soused nekrade připojení

Polovina dotazovaných by se podle Avastu cítila extrémně nepříjemně, pokud by zjistila, že jejich připojení využívá potají soused, ale zároveň desetina respondentů přiznala, že to už někdy dělala. 

MIF16

Čeští uživatelé navíc v souvislosti s bezdrátovým připojením bezpečnost moc neřeší – 71 % z nich totiž nemá problém s připojováním k nezabezpečeným sítím bez hesel. 

Rostou i rizika u mobilních přístrojů. I když podle provozního ředitele Avastu Ondřeje Vlčka stále nejsou tak velká jako u počítačů. „Loni jsme zaznamenali miliontý vzorek mobilního mallwaru, ale stále je to řádově nižší číslo než v PC světě,“ vysvětlil Vlček.

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?