Hlavní navigace

Inmite Avastu nestačil, firma chce letos nabrat až 200 nových lidí

 Autor: Avast
Jan Beránek 11. 3. 2015

Bezpečnostní firma loni spolkla kompletní vývojářský tým Inmite a v podstatě zdvojnásobila velikost své mobilní divize. Letos chce ale posilovat dál.

Letos by mohlo v novém sídle firmy přibýt 130 lidí, další sedmdesátku by firma ráda nabrala pro pobočku ve Spojených státech a dvacítku v Asii. Podle šéfa firmy Vincenta Stecklera půjde především o nákupy talentů. 

„Přemýšlíme o mezinárodním rozšíření vývoje. Nebude to tak, že bychom všichni seděli jenom v Praze, ale chceme se pustit víc do světa. Už jsme rozjeli nábor v Asii a ve Spojených státech, kde budeme stavět týmy. Chystáme programy, v jejichž rámci by mohli naši vývojáři jezdit na dva tři měsíce do jedné ze zahraničních poboček,“ tvrdil před koncem loňského roku v rozhovoru Michal Šrajer, který pod vlajku Avastu přešel i s týmem Inmite.

Růstu pomohl i loňský vstup investičního fondu CVC Capital Partners, který tak s předchozím investorem ze Summit Partners mají 47 %. Zbytek je stále v rukách zakladatelů Eduarda KučeryPavla Baudiše, kteří rozdali přibližně deset procent firmy mezi manažery a zaměstnance. 

Steckler se ale na dnešní tiskové konferenci pochlubil i dalšími plány na letošní rok. Avast posbíral už více než 230 milionů uživatelů. Těch platících je ale stále zlomek. „Klasická konverze u bezpečnostního softwaru je globálně nízká. V Číně je to nula a v anglicky mluvících zemích je to někdy až kolem 10 %. V průměru se to tak pohybuje kolem 3 %,“ vysvětlil Steckler. 

Loňský rok byl pro bezpečnostní firmu jedním z nejúspěšnějších. Tržby poskočily o 144 milionů dolarů na 217 milionů a zisk ze 102 na 105 milionů dolarů.  

K počítačům i routery

Avast se chce letos zaměřovat i na bezpečnost domácích routerů a Wi-Fi sítí. I proto si připravila studii o tom, jak české domácnosti s bezdrátovým připojením zacházejí. 

Riziku napadení se podle Avastu vystavuje až 71 % tuzemských domácností. Pokud už mají svou síť zaheslovanou, tak velmi slabým heslem. Admin/admin, admin/password či dokonce admin/no-password - to jsou přístupová hesla pětiny tuzemských domácností. Podle Avastu jsou taková nebo podobně jednoduchá hesla rizikem. 

"Nezabezpečené routery vytvářejí snadný vstupní bod pro hackery, kteří své útoky cílí na české domácnosti,“ tvrdí šéf Avastu s tím, že dnešní stav v oblasti zabezpečení routerů do značné míry připomíná situaci v oblasti bezpečnosti PC v devadesátých letech minulého století.

Situace se ale od devadesátých let výrazně změnila. Podle průzkumu, který probíhal v 7200 domácnostech, už má víc než třetina rodin běžně k internetu doma připojeno až pět zařízení. Chytré televize už drží vedle počítačů, tabletů a tiskáren desetiprocentní podíl. 

Hlavně ať mi soused nekrade připojení

Polovina dotazovaných by se podle Avastu cítila extrémně nepříjemně, pokud by zjistila, že jejich připojení využívá potají soused, ale zároveň desetina respondentů přiznala, že to už někdy dělala. 

Čeští uživatelé navíc v souvislosti s bezdrátovým připojením bezpečnost moc neřeší – 71 % z nich totiž nemá problém s připojováním k nezabezpečeným sítím bez hesel. 

Rostou i rizika u mobilních přístrojů. I když podle provozního ředitele Avastu Ondřeje Vlčka stále nejsou tak velká jako u počítačů. „Loni jsme zaznamenali miliontý vzorek mobilního mallwaru, ale stále je to řádově nižší číslo než v PC světě,“ vysvětlil Vlček.

Našli jste v článku chybu?

12. 3. 2015 19:56

Klasik (neregistrovaný)

Omyl, pokud se nepletu, na strategii neplatících uživatelů tato firma vyrostla. Neobsloužit Čínu (nevím, jestli je to vůbec pravda, že to tak avast má, ale řekněme že ano) znamená dobrovolně se připravit o masu potenciálních zákazníků a zároveň je přenechat konkurenci. Ukáže čas nakolik je takový krok prozíravý.

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem