Hlavní navigace

Instant Search přichází i na Google.cz

Jiří Macich ml.

Dynamické hledání alias Instant Search se během nejbližších dnů zpřístupní po Google.com i na lokalizované verzi vyhledávače Google.cz. Nová technologie přináší hned několik výhod, ale hlavně zrychluje přístup k hledaným informacím. Věříme, že dynamické vyhledávání bude pro české uživatele velkým přínosem. uvádí Luděk Motyčka, marketingový ředitel české pobočky Googlu. Dynamické poskytování výsledků vyhledávání už při formulování vyhledávacího dotazu má uživatelům ušetřit v průměru až 3,5…

Dynamické hledání alias Instant Search se během nejbližších dnů zpřístupní po Google.com i na lokalizované verzi vyhledávače Google.cz. Nová technologie přináší hned několik výhod, ale hlavně zrychluje přístup k hledaným informacím. Věříme, že dynamické vyhledávání bude pro české uživatele velkým přínosem. uvádí Luděk Motyčka, marketingový ředitel české pobočky Googlu. Dynamické poskytování výsledků vyhledávání už při formulování vyhledávacího dotazu má uživatelům ušetřit v průměru až 3,5 sekundy na jeden vyhledávací dotaz. Komu by však novinka neseděla, může si ji kdykoliv deaktivovat.

V dynamickém vyhledávání od Googlu jsou výsledky vyhledávání zobrazovány už v okamžiku zadávání dotazu. Vyhledávač Google navíc ve vyhledávacím políčku předpovídá, jak by celý dotaz mohl znít. Jakmile uživatel mezi navrhovanými dotazy uvidí frázi nebo slovo, které hledá, může přestat psát. Navíc odpadá povinnost klikat na políčko ‚Vyhledávání Google‘. Odteď uživatel pouze přejde kurzorem myši nebo šipkou klávesnice na navržený dotaz a výsledky vyhledávání se mu automaticky zobrazí na domovské stránce, popisuje Google svou nejnovější hračku ve vyhledávání. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
30. 9. 2010 12:39
JoeB (neregistrovaný)
Dle statistik různých webů to očividně vypadá, že google se vydal cestou komerce, více kliků na reklamy a menší zátěže serverů. Důsledek instantu = přelití návštěvníků webů s longtailem těm, které jsou nahitované linkama, částečná destrukce jinak poměrně stabilního trhu a mnoho webmasterů, kterým z toho bude šoufl. Subjektivně, pokud mi při psaní předstrkuje to TOP, budu chodit jen na to TOP a nějaký long tail půjde do kytek. BRAVO!!!
30. 9. 2010 8:46
Je to odpornost. Fuj. Ještě že to jde vypnout. Nechápu, co je to napadlo. Ještě bych pochopil, kdyby se tohle dělalo pro puboše na libimseti, apod., ale dělat tyhle naschvály normálním lidem, to je hnus.