Hlavní navigace

Internet 99: Odměna jen pro vyvolené

Marek Antoš 21. 4. 1999

Vyvzdorovaný tarif Internet 99, v podání Telecomu spása, kterou přináší českému Internetu, je, zdá se, pouze odměnou pro vyvolené - za to, že jsou věrni službám Telecomu. Pokud má někdo telefon od konkurence, má smůlu: nepřipojí se vůbec. Své zkušenosti popisuje čerstvý zákazník IOL z Liberce, který si může o Internetu leda nechat zdát.

Vyvzdorovaný tarif Internet 99, v podání Telecomu spása, kterou přináší českému Internetu, je, zdá se, pouze odměnou pro vyvolené – za to, že jsou věrni službám Telecomu. Pokud má někdo telefon od konkurence, má smůlu: nepřipojí se vůbec. Své zkušenosti popisuje čerstvý zákazník IOL z Liberce, který si může o Internetu leda nechat zdát.


Po dnešku mohu též přispět svou zkušeností s Internet99, IOL atd. Bohužel to není zkušenost pozitivní.

Dnes jsem si koupil instalační sadu pro připojení na Internet od IOL. Přijdu domů a jdu instalovat. Po menších perepetiích s Windows se dostanu k vytáčení čísla(přístupový bod IOL, už s tarifem Internet99) … … volané číslo neexistuje. V té chvíli mne ani ve snu nenapadlo, že problém leží v tom, že mám telefon od společnosti Kabel Plus. Volám na zelenou linku SPT, kde se mě ptají (když jim řeknu, že jsem z Liberce), jestli nemám telefon od Kabel Plus. Mám. V tom prý bude problém… Kabel Plus prý není schopen zajistit tarifikaci I99 a že si mám zavolat jim a zeptat se na řešení. Musím podotknout, že operátorka byla velice přívětivá a nápomocná, ale bohužel, v tomhle mi nepomohla.

Volám Kabel Plus, přepojují mě na člověka, který ma na starosti Internet. Dozvídám se toto: „Díky nedokonalé propojovací dohodě nemůžeme zajistit odpovídající tarifikaci. Vina je na straně SPT, protože se nechtějí dohodnout a umožnit nám přístup k I99 i z telefonní sítě Kabel Plus.“ Dále jsem se dozvěděl, že Kabel Plus připravuje svou vlastní variantu I99, která má být ještě výhodnější než ta od SPT. Mělo by se to rozeběhnout od 1. května 1999, ale slovo ‚možná‘, které také zaznělo, mi na klidu nepřidalo. Jediný poskytovatel, který tuto službu bude v telefonní síti Kabel Plus na 100% poskytovat, je Video On Line.

Výsledek? Teď mám doma instalační sadu pro připojení k IOL, kterou můžu tak akorát vyhodit. Jediné, co mě může uklidnit, je to, že mám možnost připojit se jinde a snad i za méně… možná. Nejhorší na tom je ta obrovská bezmoc, kterou jsem pocítil. Tak člověk má telefon a nemůže se připojit na jiné telefonní číslo… a to prosím ve stejném městě. Prostě jako v Kocourkově.

Aleš Mydlář, Liberec


Doposud jsem měl pocit, že žijeme v době, kdy se železné opony bourají – jsou však společnosti, které je pomáhají stavět. SPT TELECOM se svým setrvalým odmítáním domluvy s konkurenčními operátory, kterým trestá jejich zákazniky, kteří si dovolili sejít z té jediné, žlutomodré správně cesty, patří k nim. Ke svému vlastnímu poskytovateli připojení, Internet OnLine, který zavedl Internet99 jako výhradní přístupový tarif, přitom odřízl přístup lidem, kteří využívají služeb lokálních telefonních operátorů.

Pan Mydlář má smůlu – naletěl na reklamu, která provázela Internet 99, a neuvědomil si včas tento problém, o kterém SPT TELECOM cudně mlčí. Rozhodně však tu instalační sadu nevyhazujte, běžte ji reklamovat! Podle občanského zákoníku na to máte plné právo, paragraf 596 a 597 hovoří jasně. Má-li věc vady, o kterých prodávající ví, je povinen kupujícího při sjednávání kupní smlouvy na ně upozornit. Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit (= dostat zpátky peníze).

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení