Hlavní navigace

Internet bere zákazníky DVD půjčovnám

Jiří Macich ml.

S rozvojem vysokorychlostního připojení k Internetu začínají mít čeští provozovatelé DVD půjčoven o něco tvrdší chlebíček než dříve. Podle serveru Marketing & Media například provozovatelé videopůjčoven na jihu Moravy zaznamenávají meziroční ztráty v tržbách v řádu desítek procent a někteří z nich s podnikáním raději skončili úplně. Většina filmových novinek se ve výměnných sítích objeví dříve než v českých kinech, natož na pultech DVD půjčoven. Česká právní úprava navíc stahování filmů pro…

S rozvojem vysokorychlostního připojení k Internetu začínají mít čeští provozovatelé DVD půjčoven o něco tvrdší chlebíček než dříve. Podle serveru Marketing & Media například provozovatelé videopůjčoven na jihu Moravy zaznamenávají meziroční ztráty v tržbách v řádu desítek procent a někteří z nich s podnikáním raději skončili úplně. Většina filmových novinek se ve výměnných sítích objeví dříve než v českých kinech, natož na pultech DVD půjčoven. Česká právní úprava navíc stahování filmů pro osobní potřebu nebrání. Hřebíčky do rakve videopůjčovnám zatloukají ale i levná DVD přikládaná k dennímu tisku.

Našli jste v článku chybu?
7. 1. 2008 21:03
Já ve své oblíbené půjčovně na podobné záludnosti nenarážím. Asi mám štěstí :-) Jestli už bylo zamluvené DVD vráceno není problém ověřit telefonicky. Poškrábání? Zatím vždy mi v takovém případě půjčili jiné DVD zdarma. Občas by mě ale vážně zajímalo, co s tím lidé vyvádějí. To snad musí brát na brusný papír nebo fakt nevím.
8. 1. 2008 12:14
404 (neregistrovaný)
asi chodíš do špatné půjčovny... jinak souhlasím s příspěvky výše... pokles zájmu o DVD půjčovny lze těžko připisovat internetu - hlavní důvod jsou levná DVD u časopisů a v prodejnách typu Levné knihy. A navíc - podobně jako u hudebních CD - když máte filmy opravdu rádi, je mnohem lepší mít lisovené DVD, než nějakou vypálenou kopii (třeba-že staženou z netu)