Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme

funtomas
funtomas (neregistrovaný)
22. 3. 2005 8:29

Můj pohled

Já si nemyslím, že MS zanedbá UI, naopak. UI bylo v očích MS vždy důležité, vždyť MS se orientuje na koncové uživatele a co víc, na ty méně zkušené. Takže určitě budu očekávat tabbet browsing i RSS, příp. Atom. Největší dálnicí do systému jsou ActiveX, takže zde bych očekával vylepšení způsobem, jaký popsal autor, tj. spousta upozornění. A jak už bývá v Redmondu zvykem, každá nová verze musí nabízet něco víc, než konkurence. Proto bych očkával buď CSS3, nebo skript pro manipulaci s SVG. Když už jsem u těch skriptů, podporuje IE vůbec E4X?
Vincent von Banhoff
Vincent von Banhoff (neregistrovaný)
22. 3. 2005 9:50

Re: Můj pohled

no možná UI jako kýčovitý ikonky, ale pohodlné používání nikolivěk, třebas nastavování editoru zdrojovyho kodu pres registry je opravdu uzivatelsky privetive a srozumitelne pro mene zkusene uzivatele :)
Milan König
Milan König (neregistrovaný)
22. 3. 2005 9:54

Re: Můj pohled

Vážně pochybuji o tom, že méně zkušený uživatel bude jakýmkoliv způsobem používat editor zdrojového kódu.....
rony
rony (neregistrovaný)
22. 3. 2005 12:30

Re: Můj pohled

on musi vyzerat inak (rozumej modernejsie) a nech by to bola len zmena podobna Outlook 2002 vs. Outlook 2003, kde doslo k prakticky jedinej vizualnej zmene a tym padom bola 2003ka dost nadsene prijimana ludmi ako vyrazny pokrok (pricom fakticky islo podla mojho nazoru programatorsky oriesok na jedno popoludnie).

Vizaz programu sa dobre vynima pri internom predstavoani programu, da sa od nej odpichnut pri prezentaciach a drviva vacsina odbornych medii sklzne nakoniec hlavne k hodnoteniu UI ved naco by do clanku pchali obrazky, ze? ;-)

A to ani nemyslim v zlom, proste to urobit musia, inak by bol produkt "nepredajny" a ma to aj psychologicke ucinky.

Druha vec je, co porobia so Strict jadrom - velka neznama a ako napisal Pixy, kazdy sa iba snazi analyzovat kuse originalne vyhlasenia "Bill povie: kladieme doraz na bezpecnost" a desiatky autorov analytickych clankov bude na zaklade predoslych vyjadreni k inym produktom skusat vymyslat, co to vlastne znamena ;-) a jednou zo skusenosti je, ze sa IE bude proste omnoho viacej vypytovat "Chcete naozaj toto ano/nie".
Dusan
Dusan (neregistrovaný)
22. 3. 2005 15:03

Re: Můj pohled

Hlavni vyhodou Outlook 2003 bylo zavedeni dynamickeho grupovani emailu podle vybraneho atributu, coz bylo hodne prijemne vylepseni.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem