Hlavní navigace

Internet Explorer 9 má být energeticky nejúspornějším prohlížečem

Jiří Macich ml.

Microsoft provedl zajímavý výzkum, v němž se zajímal o vliv aktuálních webových prohlížečů na dobu, po kterou je přenosný počítač schopen pracovat z baterie. Microsoft tvrdí, že v tomto ohledu vede jeho nový Internet Explorer 9. Druhý skončil s těsným odstupem Mozilla Firefox 4. Třetí příčku obsadil Google Chrome 10, jehož se v těsném závěsu drží Safari 5. Poslední v testu skončila Opera 11. Rozdíl ve výdrži při užití prvního Internet Explorerem 9 a poslední Opery 11 činí zhruba hodinu.…

Microsoft provedl zajímavý výzkum, v němž se zajímal o vliv aktuálních webových prohlížečů na dobu, po kterou je přenosný počítač schopen pracovat z baterie. Microsoft tvrdí, že v tomto ohledu vede jeho nový Internet Explorer 9. Druhý skončil s těsným odstupem Mozilla Firefox 4. Třetí příčku obsadil Google Chrome 10, jehož se v těsném závěsu drží Safari 5. Poslední v testu skončila Opera 11.  Rozdíl ve výdrži při užití prvního Internet Explorerem 9 a poslední Opery 11 činí zhruba hodinu. Podrobnosti o celém výzkumu včetně mnoha zajímavý grafů nabízí IEBlog.

Našli jste v článku chybu?
1. 4. 2011 18:37
tiger (neregistrovaný)

"Rozdíl ve výdrži činí jednu hodinu" je sám o sobě dost nicneříkající údaj (vycházím z toho co se pouze píše zde). To přece záleží na celkové výdrži baterie. To jako, že když notebook s Operou vydrží pracovat 2 hodiny, tak s IE9 vydrží 3? U celkové výdrže kolem 10 hodin už by se té jedné hodině dalo spíš věřit.

31. 3. 2011 23:54
stoural (neregistrovaný)

" U jediného trochu relevantního"

ROFL. To prece neni argument, ze jeden test je podle vas relevantni a jine ne.