Hlavní navigace

Internet OnLine oznamuje nasazení tarifu Internet 99

Marek Antoš 11. 3. 1999

Do série informačních mailů, které rozesílá Internet OnLine svým zákazníkům ohledně tarifu Internet 99, včera přibyl další kousek. Představitelé Internet OnLine v něm oznamují, že začíná s implementací tarifu Internet 99. Současně potvrzuje, že starý tarif zákazníkům nabízet nebude.

V dopise podepsaném panem Jurčou, který má v Internet OnLine styk s veřejností na starosti, mimo jiné stojí:

(...) provozovatel služby INTERNET OnLine v souladu s podmínkami platnými pro všechny ostatní poskytovatele Internetu v České republice začíná s implementací služby Internet99. Provozovatele INTERNET OnLine vede k tomuto rozhodnutí především snaha co nejdříve nabídnout zákazníkům výhodnější poplatky za telefonické připojení k síti Internet. Zavedení této služby se sebou nese změnu telefonních čísel přístupových bodů, které až dosud používáte pro přístup ke službě INTERNET OnLine. Bohužel nelze provozovat původní a nová telefonní čísla přístupových bodů současně. Z tohoto důvodu dochází k postupnému přečíslování jednotlivých přístupových bodů.

Telefonní čísla přístupových bodů budou postupně přečíslována a to počínaje příštím týdnem. Pokud se příští týden či v týdnech následujících nebudete moci dovolat na Váš současný přístupový bod, nahraďte si ve Vaší konfiguraci připojení k Internetu původní číslo za číslo nově uvedené v přiložené tabulce a to včetně nuly s předčíslím. Od okamžiku, kdy tak učiníte, pro Vás budou platit speciální výhodnější telefonní tarify pro přístup na Internet.

Z uvedeného tedy vyplývá několik věcí. Především je nyní jasné, že práce u Internet OnLine na implementaci nového tarifu pokročily a má tak oproti ostatním poskytovatelům, kteří teprve začnou, drobný náskok. Ale vzhledem k tomu, že všichni na Internet 99 čekáme dva a půl měsíce a platíme tak víc, než bychom museli, pár dní sem či tam už nikomu moc neublíží.

Kromě toho je nyní stoprocentně jisté, že IOL zavede tarif Internet 99 jako výhradní. To není dobrá zpráva pro dvě skupiny jeho zákazníků. Jde jednak o ty, kteří se připojují víckrát denně na krátké časové úseky, třeba aby zkontrolovali došlou poštu; o těchto uživatelích se neustále hovoří a je to dobře. Naopak trochu stranou zájmu stojí lidé, kteří doposud využívají dobrodiní ústředen bez časové tarifikace místních hovorů (alias 2,60 za hovor libovolné délky); za připomenutí v tomto případě děkuji Petrovi Součkovi. Těch se totiž Internet 99 dotkne setsakra nepříjemně, protože kdyby volali na čísla v tomto „výhodném“ tarifu, platili by mnohonásobně víc – tato čísla jsou totiž i na starých ústřednách tarifikována po minutách.

V této souvislosti mne napadá, že SPT TELECOM mohl vlastně dokonce vydělat na tom, že by byl uhladil tarif Internet 99 tak, aby nebyl v některých minutách dražší, než obyčejný. V takovém případě by totiž poskytovatelé připojení zrušili stará čísla a nechali by jen Internet 99. SPT TELECOM by tak o část poplatků přišel (zlevněním tarifu), ale na druhou stranu by si pomohl k penězům od lidí, kteří dosud volali za 2,60 navždy a tato šance by se pro ně rázem zavřela.

MIF16

Je chvályhodné, že IOL nasadí tarif Internet 99 a je chvályhodné, že se k tomu chystají i ostatní poskytovatelé. Na druhou stranu není chvályhodné, že IOL své zákazníky omezuje tím, že jim nenabízí zachování čísel ve standardním tarifu; tím neříkám, že to pro poskytovatele není obtížná věc. Zároveň doufám, že opozičníci se budou držet svých prohlášení v tom smyslu, že svým zákazníkům nabídnou oba tarify – nechť si každý vybere.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada