Hlavní navigace

Na iOS 6 přešlo v prvních 24 hodinách 15 % uživatelů

Marek Janouš

Za prvních dvacet čtyři hodin od dostupnosti iOS 6 přešlo na tuto verzi 15 % uživatelů. Údaj pochází z reklamní sítě Chitika (a vztahuje se pouze na uživatele v USA a v Kanadě). Podíl potvrzuje i další zdroj, a to Chartboost. Zdroj: Chitika Rychlý nárůst, umožněný homogenním prostředím iOS, kontrastuje s tím, že na Android 4.1 „Jelly Bean“ přešlo za dva měsíce ani ne jedno a půl procenta uživatelů Androidu (také podle sítě Chitika).

Za prvních dvacet čtyři hodin od dostupnosti iOS 6 přešlo na tuto verzi 15 % uživatelů. Údaj pochází z reklamní sítě Chitika (a vztahuje se pouze na uživatele v USA a v Kanadě). Podíl potvrzuje i další zdroj, a to Chartboost.

Zdroj: Chitika

Zdroj: Chitika

Rychlý nárůst, umožněný homogenním prostředím iOS, kontrastuje s tím, že na Android 4.1 „Jelly Bean“ přešlo za dva měsíce ani ne jedno a půl procenta uživatelů Androidu (také podle sítě Chitika).

Chartboost doplňuje, že nejrychleji jsou na iOS 6 převáděny iPhony — už podílem 17 procent — oproti nižším podílům iPadů a iPod Touch.

Engadget dodává, že iOS 5 se na podíl 20 % dostal až za pět dnů, a Android 4.0 „ICS“ potřeboval k získání 16 procent osm měsíců.

Našli jste v článku chybu?
24. 9. 2012 9:56

Tak u IP4 asi ano tam by ještě HW asi i byl. U 3GS bych to už po tom nechtěl.

Spíš počítám s věcmy které jsou univerzální a necílí na konkrétní region. Na co nám je siry pokud primární výsledky cílí od nás na západ? Na co nám je turn-by turn navigace pokud není off-line a nemá regionálně upravené podklady?

24. 9. 2012 9:41

Pokud bude JB na 30% zařízeních.... ... Stále platí, že z prodaných zařízení je odemknuto jen zlomek. Daleko pod 30% uvádí se až jen 10-15% z celkového množství.

Pro Root\JB ultrazz to je samozřejmě nepřijatelný fakt , protože přece všichni to potřebují když to potřebují oni...