Hlavní navigace

IPv6 zavádí Netbox i Active24

Martin Vyleťal

U příležitosti mezinárodního dne IPv6 spustí své služby po tomto protokolu stovky firem na celém světě. Jak už jsme vás informovali v Česku pustí po IPv6 protokolu svou domovskou stránku Seznam. Zítra natrvalo aktivuje IPv6 na všech doménách s webhostingem také společnost Active24. Přes protokol IPv6 tak bude přístupných asi 38 tisíc domén.

U příležitosti mezinárodního dne IPv6 spustí své služby po tomto protokolu stovky firem na celém světě. Jak už jsme vás informovali v Česku pustí po IPv6 protokolu svou domovskou stránku Seznam.

Zítra natrvalo aktivuje IPv6 na všech doménách s webhostingem také společnost Active24. Přes protokol IPv6 tak bude přístupných asi 38 tisíc domén.

Zavedení podpory IPv6 oznámila také společnost SMART Comp. a.s., která poskytuje digitální televizi a internet pod značkou NETBOX.

Každý nový i stávající zákazník získá při aktivaci IPv6 blok adres v rozsahu /64.  Všechny adresy budou veřejné a je možné pro ně definovat reverzní záznam. Pro zpřístupnění IPv6 sítě využil SMART Comp. a.s. technologii 6RD/SIT.

Zdroj: tiskové zprávy

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2012 19:27

/64 je trošku pozůstatek vnímání z IPv4 světa, kdy každý má doma svůj NAT a za ten schová všechno (a když potřebuje další sítě, tak si je buď naroutuje, nebo schová za další NAT).

Protože v IPv6 je /64 základní blok pro automaticky konfigurované adresy, můžete ho sice rozdrobit na menší kousky (sítě), ale počítače v takových sítích budou muset mít staticky nastavenou adresu a výchozí bránu.

Moderní dnešní zařízení umí se sítěmi kouzlit: můžete mít doma Guest WLAN, kdy se vaši hosté připojí k i…

5. 6. 2012 17:05

Těch /64 u Netboxu je teda slabota, pokud zdarma nenabízí rozšíření alespoň na /56.