Názory k článku
ISP bez reptání

vojtěch bednář aura:100

Re: Kde je původní článek?

celé vlákno

zdá se, že se stalo nedorozumění v redakci a wikipedie měla vyjít jindy než dnes :-( bohužel taky do toho nevidím. Vojtěch

Patrick Zandl aura:90
10. 1. 2011 11:50 Nový

Re: Kde je původní článek?

celé vlákno

Omlouváme se, vyšel omylem, nebyl ještě hotový a vyjde na výročí Wikipedie.

sono
sono (neregistrovaný) ---.metrum.sk
10. 1. 2011 12:35 Nový

Re: ISP bez reptání

Mobili operatori dnes vyplakavaju a pritom maju pod rukami bohatstvo o ktorom sa moze kde komu zdat. Dodavatelia kontentu/sluzieb dnes nemaju moznost jednoducho priviest mikroplatobne systemy a zabezpecit si tak prijem za dodavane sluzby od mobilnych uzivatelov. Pritom uplne najjednoduchsie je keby sa operatori spamatali a otvorili moznost platieb do post/pre paidov prave za tieto sluzby. Poplatky za uzivanie by nepochybne vygenerovali dostatocnu haldu ich milovanych lovasov.
Ale co moze clovek ocakavat od bandy kravatakov, ktorych najvacsi prinost bol v tom, ze sa nestali lekarmi a nemozu nikoho, zaplatpanboh, zabit ....tam kde su sice skodia ale nezabijaju....

Hloupý Nemouš.
Hloupý Nemouš. (neregistrovaný) ---.hella.com
10. 1. 2011 14:28 Nový

Obchodnická hloupost

celé vlákno

Pánové poskytovatelé mobilní nechť se na mne nezlobí. Ono nebylo tak složité sledovat, kam trh spěje. Všichni, kdo oboru aspoň trochu rozumí ví, že to, co se děje je vlastně logickým vyvrcholením procesu přerodu od pevné telefonie k mobilním datům. To, že mobilní operátoři chtějí být poskytovateli obsahu je sice krásné, ale žádná firma sama o sobě nikdy nevyprodukovala tolik obsahu, aby to dokázalo oživit celý internet....
To, že jsou poskytovatelé degradováni do role dodavatelů konektivity je jen vyústění vývoje...

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
10. 1. 2011 18:51 Nový

Re: Obchodnická hloupost

celé vlákno

Jak se pise o post vejs, co cekat od kravataku ...

Oni se samo brani zubynehty, ale nemaji sanci, v CR je to pak jeste vygradovano a proto tu mame nejhustejsi wifi sit na svete.

Jim totiz nestaci stabilne vydelavat, sak to znate "ekonomicky rust", oblibene zaklinadlo. No a jak chcete rust na trhu, ktery je dokonale saturovan a ktery naopak vola po pausalech. Mno jedine tak, ze udrzujete nepsany dohody s konkurenty a tuhle neco zaokrouhlite, tamhle pridate nejakou uzasnou featuru klterou nikdo nechce ale zahrnete ji do sluzby kterou "zlevnite" o +10Kc ....

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
11. 1. 2011 15:10 Nový

Re: Obchodnická hloupost

celé vlákno

Paušály? na co? 200 Kč kredit mi pro mobilní volání na rok bohatě stačí, přes Skype volám mezinárodně úplně zdarma a přes VoIP operátora se sekundovou tarifikací za nepatrný zlomek toho, co chce za telefonování mobilní operátor! Jediné, o co bych mohl mít někdy v daleké budoucnosti zájem by byl internet v mobilu, ale dokud to nebude 2048 obousměrně, jako garantované minimum bez FUPu a za max. 200 Kč měsíčně, vč. DPH, tak ani náhodou! To ty dvě stovky raději zaplatím lokálnímu ISP za wifinu na chatě. a na mobil se úplně raz dva tři.

petr
petr (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
12. 1. 2011 13:35 Nový

Re: ISP bez reptání

celé vlákno

Největší chybou, kterou ovšem mobilní operátoři zdědily od ISP, je poskytnutí internetu za relativně levný paušál bez ohledu na množství přenesených dat, na což si zákazníci rychle zvykli.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
12. 1. 2011 23:14 Nový

Re: ISP bez reptání

celé vlákno

Vzhledem k tomu, co titíž mobilní operátoři provozují ve svých domovských zemích jim nic jiného nezbývá, takže když chyba, tak jedině v uvozovkách. Bohužel, proti tomu, co se nabízí na západ od Chebu a na jih od Horního Dvořiště, je ten ,,relativně levný paušál" jen ubohá parodie na mobilní internet.

E-Ryc
E-Ryc (neregistrovaný) 193.165.112.---
13. 1. 2011 8:25 Nový

Re: ISP bez reptání

celé vlákno

Tvrdit, ze tech 16kbit (po prekrocveni FUPu 100 resp 150MB) je neomezene mi prijde jako pomerne odvazna myslenka...

dd
dd (neregistrovaný) 86.61.130.---
22. 1. 2011 17:45 Nový

Re: ISP bez reptání

celé vlákno

Pred nejakym casom som bol v Maroku a bol som prekvapeny, ako tam maju riesenu konektivitu. Kedze je to obrovska krajina s riedkou hustotou obyvatelstva, nevyplati sa im tahat kable do kazdeho domu a ludia sa tam uplne bezne pripajaju na internet cez mobil. A to je Maroko krajina, o ktorej sa da v niektorych ohladoch povedat, ze je sto rokov za opicami.

Takze ked pocujem nareky nasich mobilnych operatorov, ako im mobilne data pretazuju siet, musim sa len pousmiat.

Kupte si rychlejsi hardware, vyhadzte kravatakov a najmite namiesto toho schopnych technikov.