Hlavní navigace

Jak chtějí politici ovlivnit český Internet a IT? Vyberte s námi správné otázky

David Slížek

Lupa.cz a sdružení Kohovolit.eu se chystají oslovit kandidáty do předčasných voleb s otázkami, které se budou týkat Internetu, telekomunikací či regulací. Pomůžete nám?

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny proběhnou 25. a 26. října. Vzejde z nich Poslanecká sněmovna, která bude v následujících letech ovlivňovat mimo jiné také cestu, kterou se vydá český Internet, telekomunikace či online podnikání.

Ve spolupráci se sdružením Kohovolit.eu chystáme sadu otázek, které chceme jednotlivým kandidujícím subjektům položit. Měly by se týkat nejdůležitějších IT a internetových témat, o kterých budou politici v blízké budoucnosti rozhodovat. 

Výsledkem budou nejen texty, ve kterých vám nabídneme přehled jejich názorů, ale i názorná volební kalkulačka, v níž si své vlastní názory budete moct porovnat se stanovisky a sliby stran. Půjde o obdobnou aplikaci, jakou Kohovolit.eu připravuje před každými volbami, jen se bude zabývat vybraným okruhem témat.

Řadu dotazů už máme připravených, ale víc hlav víc ví: pokud vás napadá otázka, kterou by politici měli rozhodně dostat, budeme rádi, když se o něj s námi podělíte. Připomínám, že by se měla týkat témat, o kterých Lupa.cz píše: IT, telekomunikací, Internetu či online podnikání.

START17

Otázky by se měly týkat věcí, které politici mohou ovlivnit, a mělo by na ně jít odpovědět ano či ne.

Své návrhy nám pište do pondělí 9. září do 12:00 na adresu david.slizek@lupa.cz, do diskuse k tomuto článku, nebo na sociální sítě (Facebook, Twitter, Google+). Nejlepší dotazy zařadíme do dotazníku a odešleme je kandidujícím stranám. Předem děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
6. 9. 2013 15:54
Marv-CZ (neregistrovaný)

Jestli by podpořili, aby u softwaru psaném na zakázku pro stát byl dodavatel povinen poskytnout zdrojové kódy a právo na jejich úpravy objednatelem (nebo třetí stranou). Tím by se výrazně omezila následná závislost státu na jediném dodavateli a "vydírání" z jeho strany.

Pro šťouraly: Vím, že i tak by ta změna dodavatele byla náročná, ale na rozdíl od dnešního stavu možná, což by vytvořilo "bič" v rukou zadavatele.

9. 9. 2013 15:15

Dobrý den, moc díky všem, kdo přispěli svými návrhy, některé jsme do dotazníku zařadili. A teď jsme zvědaví, jak politici odpoví, najít v programech názory na IT/Internet je - až na výjimky - skoro nemožné.