Hlavní navigace

Jak obstály telekomunikační společnosti v komunikaci se zákazníky?

Jiří Macich ml.

Organizace United Interactive realizovala od konce května do začátku července průzkum kvality elektronické komunikace kontaktních center třinácti telekomunikačních společností. Nejlépe si vedl mobilní operátor T-Mobile následovaný kabelovým operátorem UPC. Třetí skončil Vodafone a na čtvrtém místě se umístila Telefónica O2 se svými mobilními službami. S pevnými službami skončil český dominantní operátor až na desátém místě. To potvrzuje názory, podle kterých je stále patrný rozdíl mezi bývalým…

Organizace United Interactive realizovala od konce května do začátku července průzkum kvality elektronické komunikace kontaktních center třinácti telekomunikačních společností. Nejlépe si vedl mobilní operátor T-Mobile následovaný kabelovým operátorem UPC. Třetí skončil Vodafone a na čtvrtém místě se umístila Telefónica O2 se svými mobilními službami. S pevnými službami skončil český dominantní operátor až na desátém místě. To potvrzuje názory, podle kterých je stále patrný rozdíl mezi bývalým Eurotelem a někdejším Českým Telecomem, přestože se oba operátoři spojili v jednoho už téměř před rokem. V průzkumu propadl Karneval, který skončil na posledním místě.

Nejrychleji na otázky zákazníků v celkovém průměru reagovalo Tiscali spolu s Českými Radiokomunikacemi. Nejpomalejší byl Karneval. Nejpreciznější odpovědi poskytl Vodafone. Na všechny otázky odpověděly pouze dvě společnosti ze třinácti, konkrétně T-Mobile a UPC. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
1. 8. 2007 20:24
krakonoš (neregistrovaný)
U nás to děláme přesně obráceně. Techniky si držíme a outsorcujeme úředníky. Tím pádem nám síť funguje a nepotřebujeme si pronajímat callcentrum. Každý zákazník má k dispozici přímá čísla na mobily techniků a pokud se jednou za uherský rok nějaký problém vyskytne, je rychle vyřešen.
1. 8. 2007 8:39
tRest (neregistrovaný)
Měl jsem tu příležitost hlásit poruchu TO2, napoprvé jsem reklamní melodii poslouhal déle než hodinu, pak jsem zavěsil. O chvíli později jsem se po více než 20 minutách konečně dočkal operátora. O týden později - zhruba 25 minut. Doufám, že tam nebudu muset opět volat. Poslal jsem stížnost na ČTÚ, ale ten prý sleduje pouze reakci informací o telefonních číslech, reakce na jiných číslech ho nezajímá. Ale prý to předali do TO2. Bohužel se asi nic nestane - nejdůležitější je zisk a k jeho růstu je …